105 Rocznica Odzyskania Niepodległości

Od 105 lat wolna, niepodległa, wciąż piękna i jeszcze silniejsza… Polska. Nasza Ojczyzna. Miejsce, w którym żyjemy, chodzimy do szkoły, pracujemy, kochamy, tworzymy rodziny, spełniamy marzenia… Polska, o którą walczyły minione pokolenia, oddając życie za Wolność i Niepodległość. Dziś oddajemy im cześć i hołd, składamy wyrazy wdzięczności za ich poświęcenie, pamiętamy i pielęgnujemy tradycję niepodległościowych świąt. Szkoła pamięta i będzie pamiętać, dlatego co roku w uroczystym apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, dzieci i młodzież przypominają drogę Polaków do wolnej Ojczyzny. Wspólnie śpiewamy pieśni patriotyczne i przypominamy sobie historię, aby nigdy więcej się nie powtórzyła. Cieszymy się, że wszyscy nasi uczniowie tak chętnie włączają się w organizację tych pięknych i wartościowych uroczystości. Niech postawy patriotyczne towarzyszą nam każdego dnia w najmniejszych nawet przejawach troski o kraj.