Jak świętowaliśmy Dzień Niepodległości

P1000512-web11 listopada 2015 roku w skawińskiej uroczystości z okazji Święta Niepodległości nasz Ośrodek reprezentował poczet sztandarowy w składzie: Marcelina, Mateusz i Piotr z klasy III gimnazjum oraz Ania i Grzegorz z klasy II-III pp. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą za Ojczyznę w starym kościele. Potem przemaszerowaliśmy na skawiński rynek, gdzie po okolicznościowych przemówieniach władz samorządowych wraz z mieszkańcami radośnie śpiewaliśmy pieśni patriotyczne z okresu I wojny światowej. Opiekunami grupy uczniów były pani Aneta Krupnik i Małgorzata Spólnik.

Dzień wcześniej klasa III gimnazjum i II - III pp pod opieką Małgorzaty Spólnik i Jadwigi Biernat uczestniczyły w multimedialnej lekcji historii „Skawińskie drogi do niepodległości”. Zajęcia zorganizowało w Pałacyku Sokół-Muzeum Regionalne w Skawinie. Po lekcji uczniowie złożyli kwiaty i zapalili znicz pod tablicą upamiętniającą wymarsz skawińskich Sokołów i ich walkę i niepodległość.

P1000519-web    P1000522-web P1000528-web