Jubileusz szkoły jest doskonałą okazją do wspomnień. Chociaż minęło już czterdzieści lat, dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje ponownie chwile spędzone w szkolnych ławkach, na korytarzach, pierwsze wycieczki, sukcesy i porażki. Różne są więzy uczniów ze szkołą, zawsze jednak budzą one emocje.

40lecie_sztandar   Uroczystości jubileuszowe Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie rozpoczęły się Mszą Świętą, którą odprawił proboszcz Parafii pw. Św. App. Szymona i Judy, Ks. Prałat Edward Ćmiel. We mszy św. uczestniczyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Podczas mszy świętej został poświęcony sztandar Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Poczty Polskiej.

Po ceremonii kościelnej uczestnicy – zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły przeszli do Pałacyku „Sokół”, gdzie odbyła się część oficjalna uroczystości jubileuszowej. Konferansjerami, którzy prowadzili całą ceremonię nadania szkole sztandaru byli Pani Agnieszka Zybek i Pan Sebastian Krasny.

jubileusz1

40 lat minęło... nowe czasy, nowi ludzie, nowe mury. Jubileusz szkoły daje jednak okazję spotkania w czasie przeszłości z teraźniejszością. Ale jubileusz to także okazja do radości, wiary i nadziei na kolejne lata pracy i... kolejne jubileusze. Pozwala bowiem spojrzeć w przyszłość. Mamy nadzieję, że będzie ona pomyślna dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie.