MY JUŻ WIEMY

ŚNIADANIE DAJE MOC !!!

6-webDnia 7 listopada uczniowie klas I-III brali udział w zorganizowanym Dniu Zdrowego Śniadania, w ramach ogólnopolskiego programu Śniadanie daje moc. Celem programu jest propagowanie zdrowego odżywiania wśród dzieci. Przed tym wyjątkowym śniadaniem, uczniowie przypominali sobie zasady zdrowego odżywiania, a następnie wiedzę tę wykorzystali podczas przygotowania wspólnego posiłku. „Grupa cateringowa” zajęła się nakryciem i ozdobieniem śniadaniowego stołu. „Grupa kanapkowa” własnoręcznie przygotowała zdrowe produkty do indywidualnego wykonania kanapek. Natomiast „Grupa witaminowa” wyciskała prawdziwe soki z owoców. Śniadanie przebiegało w wesołej atmosferze, a kolorowe warzywa i owoce samym wyglądem i zapachem zachęcały do delektowania się każdym kęsem. Uczniowie już wiedzą, że zdrowe śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem, trzeba je jeść, aby mieć siłę do nauki i zabawy.