Podwójne Święto w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skawinie

„Radość przeżywa się tylko wtedy, gdy dzieli się nią z innymi”

DN1218 października był podwójnym świętem dla społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie. Uroczystość, podczas której w sposób wyjątkowo podniosły obchodzono Dzień Nauczyciela i Święto Patrona Szkoły, zgromadziła w murach Ośrodka uczniów, nauczycieli i pracowników administracji i obsługi a także znamienitych gości: Członka Zarządu Powiatu Krakowskiego – Arkadiusza Wrzoszczyka, Członka Zarządu Poczty Polskiej SA – Grzegorza Kurdziela, Dyrektora Rejonu Sieci Kraków – Andrzeja Bodzionego, Naczelnika Urzędu Pocztowego w Skawinie – Kazimierę Maj oraz Wiceprezesa Fundacji „Dar Serca-Skawina” – Zdzisława Samborskiego.

Wszystkich zebranych ciepło i serdecznie powitała Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – Grażyna Wójcik zapraszając jednocześnie do obejrzenia występu artystycznego przygotowanego przez uczniów pod kierunkiem nauczycieli: Anny Korzeniak-Trąbki, Małgorzaty Dudek i Agnieszki Szczurek.

DN2Wśród pięknie przystrojonej sali, odświętnie ubrani, z nieśmiałym uśmiechem i zapewne drżącym sercem wychowankowie SOSW w Skawinie śpiewem i wierszem wyrazili podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy swoich nauczycieli. Następnie przedstawili historię Poczty Polskiej – od Poczty Królewskiej do samodzielnego przedsiębiorstwa, którym jest ona obecnie. Najwięcej emocji wzbudził jednak film, nakręcony do piosenki pt. „Listonosz” z repertuaru zespołu Skaldowie, z udziałem naszych uczniów. W postać listonosza – głównego bohatera wcielił się uczeń VI klasy Szkoły Podstawowej – Jan Cius, który w finalnej scenie pojawił się w auli i wręczył zaproszonym gościom listy z życzeniami.

DN9Występ uczniów wzbudził szczery zachwyt, dostarczył wielu wzruszeń i na pewno na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. „Ci którzy chcieliby się nauczyć, co zrobić, żeby akademia nie była nudna, powinni przyjść tutaj do Was! Gratuluję wspaniałego występu i cieszę się, że mogłem tu dzisiaj być” – powiedział Grzegorz Kurdziel. Ciepłe słowa pod adresem małych artystów kierowali też pozostali goście: „Za każdym razem kiedy tu przychodzę i patrzę na Wasze występy, w oczach kręci się łza. Dziękuję za to dzisiejsze spotkanie” – przyznała pani Kazimiera Maj. Z kolei pan Andrzej Bodziony sugerował wychowankom Ośrodka casting do programów telewizyjnych, w których na szeroką skalę mogliby zaprezentować swoje ukryte talenty. „Szanowni Państwo! To co przed chwilą zobaczyliśmy jest dowodem na to, że Wasza praca, choć trudna ma sens i jest potrzebna” – podsumował Arkadiusz Wrzoszczyk składając na ręce Dyrektor Ośrodka kwiaty i jednocześnie najlepsze życzenia dla wszystkich pracowników.