MUZYCZNE DUETY W PAŁACYKU  "SOKÓŁ"

k057 17 stycznia 2017 r. w Sali Teatralnej Pałacyku "Sokół" w Skawinie odbył się Wielki Finał XVI Kolędowej Szansy na Sukces. Organizatorami tej wspaniałej uroczystości byli: Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Skawinie oraz Towarzystwo Przyjaciół Skawiny. W konkursie wzięło udział łącznie 15 wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie. Dzięki życzliwości Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Skawinie już po raz kolejny mogli oni zaprezentować się w "Sokole".
Zaproszonych gości niezmiernie ciepło przywitał Wicedyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Pan Grzegorz Kubicki. W gronie szanownych gości znaleźli się: przedstawiciele władz Powiatu Krakowskiego, Miasta i Gminy Skawina, dyrektorzy szkół, stowarzyszeń i instytucji z terenu Miasta i Gminy Skawina, a także przyjaciele szkoły, nauczyciele i rodzice uczniów SOSW w Skawinie. k12
Tegoroczna edycja miała wyjątkowy charakter. Na scenie zaprezentowały się muzyczne duety. Tak jak w życiu nigdy nie jesteśmy sami, tak samo w konkursie każdemu z uczniów towarzyszył Anioł, który pomógł mu przełamać tremę i pięknie zaśpiewać. W role Aniołów wcielili się między innymi: Wicewojewoda Małopolski Pan Piotr Ćwik, Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego Pan Arkadiusz Wrzoszczyk, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina Pan Norbert Rzepisko, Prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” Pani Cecylia Chrząścik oraz wiele innych osób, przyjaciół naszego Ośrodka. Wśród wykonywanych utworów znalazły się zarówno tradycyjne liczące ponad dwieście lat kolędy, jak i nowsze, współczesne, wzruszające pastorałki. Swój debiut na scenie miał również chór składający się z nauczycieli SOSW w Skawinie, który rozpoczął wspólne kolędowanie piękną pastorałką pod tytułem „Dziś w stajence mały Jezus się narodził”. Następnie rozpoczęła się konkursowa rywalizacja i na scenie pojawiały się muzyczne duety.

k020 k06

k018 k08

k028 k027

Zarówno uczniowie jak i towarzyszący im goście byli podekscytowani, ale i stremowani. Odwagi artystom dodawała licznie zgromadzona publiczność, która gromkimi brawami oklaskiwała każdy występ.

k035 k013

k02 k033

k015 k011

k017 k023

k030

Konferansjerami uświetniającymi uroczystość byli nauczyciele SOSW w Skawinie Pani Danuta Lach i Pan Sebastian Krasny, który przeprowadzał z kolędnikami mini-wywiad, podczas którego mogliśmy bliżej poznać młodych artystów, ich zainteresowania oraz plany na przyszłość.
Po prezentacji wszystkich muzycznych duetów, jury udało się na naradę, a publiczność miała okazję do zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych, kolędując wraz z młodymi artystami.
Jury miało trudne zadanie przy wyborze laureatów gdyż każdy z uczestników włożył w przygotowanie ogromne serce i pracę. Uczniowie wsparci pomocą dorosłych stworzyli urokliwe i łapiące za serce świąteczne widowisko. Uczestnicy pamiętając jednak o konkursowej rywalizacji starali się zaśpiewać najlepiej jak tylko potrafią i poruszyć oceniających.

Czteroosobowa komisja, w skład której weszli: Dyrektor Centrum Don Guanella w Skawinie ksiądz Jarosław Januszewski, Wizytator Katechetyczny Archidiecezji Krakowskiej ksiądz Andrzej Wciślak, Wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Skawiny Pani Ewa Tarnopolska oraz Wicedyrektor SOSW w Skawinie Pan Grzegorz Kubicki przyznała nagrody następującym zwycięzcom:

I MIEJSCE – Dominika Abramczyk

II MIEJSCE – Sabina Sroka

III MIEJSCE – Maja Łuc

Jury przyznało także wyróżnienia za radość śpiewania, które otrzymali: Paulina Rosińska, Dariusz Gwiżdż i Piotr Bednarz.

Zwycięzcy konkursu i wyróżnieni uczniowie otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół Skawiny, Pana Zdzisława Samborskiego oraz Panią Dyrektor Grażynę Wójcik.

k069 k068

k066 Kolędowa Szansa na Sukces to przepiękna tradycja, wydarzenie łączące ludzi. Przekonali się o tym wszyscy, którzy w ten mroźny dzień wysłuchali pięknych kolęd i pastorałek. Wykonawcy swoim występem rozgrzali serca wszystkich zgromadzonych oraz zachęcili do wspólnego śpiewu. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, iż po raz kolejny wspólnie zatrzymaliśmy się nad tajemnicą Bożego Narodzenia i odczuliśmy magiczną atmosferę niedawno zakończonych świąt.

Kolędowa Szansa na stałe wpisała się w kalendarz skawińskich imprez. Cieszy się ona ogromną aprobatą i zainteresowaniem oraz wsparciem lokalnej społeczności. Jest również wspaniałą okazją do integracji ze środowiskiem osób niepełnosprawnych i pozwala na odkrywanie ukrytych talentów naszej szkoły. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną XVII Kolędową Szansę na Sukces, która uwieczniona zostanie na pamiątkowej płycie.

Koordynatorem XVI kolędowej Szansy na Sukces była Pani Agnieszka Zybek, nauczyciel SOSW w Skawinie.

GALERIA...  (zdjęcia opublikowano dzięki uprzejmości i za zgodą Telewizji Skawina)

FILM...       (zrealizowany przez Telewizję Skawina)