"Czy znasz wiersze Juliana Tuwima?"

16 kwietnia nasi koledzy z klasy V szkoły podstawowej: Gabrysia Śnieżek, Kamil Kochana i Łukasz Kluska wzięli udział w Gminnym Konkursie Literackim dotyczącym znajomości wierszy Juliana Tuwima, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Skawinie. Uczniów do konkursu przygotowały Panie: Anna Iwanicka i Joanna Śnieżek–Grabowska.

"Nie udało nam się wprawdzie zdobyć żadnego miejsca, ale za to przygotowując się do konkursu dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o Julianie Tuwimie, np.: że w szkole miał duże problemy z matematyką, a po latach przyznał się, że na lekcjach geometrii pisał wiersze, że bardzo lubił żartować i że kochał dzieci. Nauczyliśmy się też jego niektórych wierszy na pamięć! No i przede wszystkim, próbowaliśmy!" - wspominają: Gabrysia, Kamil i Łukasz :)