Nasza Maja znów w gronie laureatów! Поздравляем!

IMG 8640Поздравляем - znaczy gratulujemy. Dlaczego? Bo Maja znów znalazła się w gronie laureatów. Dlaczego zapisaliśmy to po rosyjsku? Bo przepięknie zaśpiewała po rosyjsku podczas I Powiatowego Obcojęzycznego Przeglądu Artystycznego Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych - Skawina 2014.

Przegląd odbył się 28 lutego w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznym pod patronatem Starosty Krakowskiego. Uczniowie lubiący śpiewać i deklamować w językach obcych mogli zaprezentować swoje umiejętności szerokiej publiczności. Ich występy oceniało niezależne jury w składzie: Antonina Bakszyna - attache konsularny reprezentujący Konsulat Generalny Republiki Rosyjskiej w Krakowie, Bożena Pilat - przedstawiciel Centrum Informacyjnego Konsulatu USA w Krakowie, Helena Ples - dyrektor Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Elżbieta Jeleń z Instytutu Goethego w Krakowie, Krystyna Droździewicz  - prezes Skawińskiego Stowarzyszenia Partnerstwa Miast, Maria Ewy - dyrektor Szkoły Języków w Skawinie i Małgorzata Kosowska - nauczyciel z ZSTE w Skawinie. Zgodnie z ich werdyktem wyłonionych zostało 6 zwycięzców w każdej kategorii (wiersz obcjęzyczny i piosenka obcojęzyczna). Z wielką radością i dumą przyjęliśmy do wiadomości, że nasza Maja została laureatką tego przeglądu zajmując II miejsce w kategorii piosenka obcojęzyczna i zdobywając cenną nagrodę (Ipod Apple). Po raz kolejny zachwyciła wszystkich wykonaniem piosenki z repertuaru rosyjskiej wokalistki MAKSIM pt. "Znajesz li ty". Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Maja zdobyła wyróżnienie i nagrodę specjalną przyznaną przez Starostę Krakowskiego "Najlepszy z najlepszych" za piękne wykonanie piosenki w języku angielskim "My heart will go on".

Na wyróżnienie zasługuje także występ Łukasza Spytkowskiego z kl. II G, który zaśpiewał poza konkursem piosenkę z repertuaru Elvisa Presley'a pt. "Can't help falling in love".