III  Starożytne Igrzyska Olimpijskie w Paczółtowicach

Paczółtowice 16 09 2015 7Już trzeci raz odpowiedzieliśmy na zaproszenie do sportowej rywalizacji podczas Starożytnych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży Szkolnej Powiatu Krakowskiego.W tym roku zawody odbyły się 16.09.2015 na terenach pola golfowego w Paczółtowicach. Grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie (Bartłomiej Szklarczyk, Marcelina Nowak, Mariusz Sikora) wystartowała w biegach: dromosie i diaulosie. Atrakcją była oczywiście możliwość gry w golfa, poprzedzona krótką lekcją z instruktorem. Honorowymi gośćmi byli przedstawiciele PKOl, Grażyna Rabsztyn - mistrzyni Europy w biegach przez płotki oraz Dariusz Goździak-złoty medalista olimpijski z Barcelony w pięcioboju. Czuliśmy się zaszczyceni i dumni podczas dekoracji medalowej i wspólnego zdjęcia z polskimi olimpijczykami.

Słoneczna pogoda trwała przez cały czas, więc do Skawiny wróciliśmy nie tylko zadowoleni, ale i pięknie opaleni.