II GMINNY FESTIWAL FORM TEATRALNYCH MELPOMENA 2019

IMGP7951W czwartek, 7 marca odbył się II Gminny Festiwal Form Teatralnych MELPOMENA 2019, którego organizatorami byli Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Radziszowie oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. W Pałacyku „ Sokół ” swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie Szkół Podstawowych z Miasta i Gminy Skawina. W tym zaszczytnym gronie znaleźli się również uczniowie naszej szkoły podstawowej. Zaprezentowali się w spektaklu teatralnym „Łaciaty słoń”. Uczniów do występu przygotowały Panie: Marta Krawiec oraz Joanna Jamróz. W przeglądzie mogliśmy zobaczyć różne formy teatralne m.in teatr ruchu, teatr tańca, pantomima. DSCN0055Jury oceniając zespoły kierowało się takimi kryteriami, jak: dobór repertuaru, opracowanie reżyserskie, scenografia, dobór muzyki, kompozycja ruchu i gestu scenicznego, technika i kultura słowa czy ogólny wyraz artystycznym. Nasi uczniowie zaprezentowali się wspaniale. Zostali docenieni przez Jury Festiwalu. Wyróżnienie za doskonałą grę aktorską otrzymali: Kacper Natkaniec - za rolę Słonika z plamką oraz Oliwia Sekuła za rolę Papugi. Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy brali udział w Festiwalu. Pokazali oni, że poprzez grę aktorską potrafią przekazywać emocje i zaprezentować swoje indywidualne zdolności.