PUCHAR STAROSTY POPŁYNĄŁ DO CHRZANOWA

DSC 047422 października 2013 r. odbyły się II ZAWODY PŁYWACKIE SZKÓŁ SPECJALNYCH O PUCHAR STAROSTY KRAKOWSKIEGO, które zorganizowane były przez nasz Ośrodek i Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego. W tym roku udział w imprezie wzięły reprezentacje dziewięciu ośrodków z całej Małopolski: SOSW CHRZANÓW, SOSW NOWY TARG,  SOSW OŚWIĘCIM, SOSW TARNÓW, SOSW NR 1 KRAKÓW, SOSW NR 4 KRAKÓW, SOSW NR 6 KRAKÓW, ZSS NR 14 KRAKÓW i gospodarz imprezy: SOSW SKAWINA.

Reprezentacja naszej szkoły w klasyfikacji generalnej zdobyła drugie miejsce, na które złożyły się indywidualne starty naszych uczniów na dystansach 25 metrowych stylem dowolnym, grzbietowym i w sztafecie.

A oto wyniki naszych zmagań:

JUSTYNA PŁASZEWSKA -  dwa złote medale w stylu dowolnym i grzbietowym.

MARCIN GIZA - brązowy medal w stylu grzbietowym, 5 miejsce stylem dowolnym.

DAMIAN OKARMUS - 4 miejsce w stylu dowolnym, 5 miejsce stylem grzbietowym.

PIOTR ŚWIERCZEK – srebrny medal w stylu dowolnym, złoty medal w stylu grzbietowym.

PRZEMYSŁAW KANIA - brązowy medal w stylu grzbietowym, 4 miejsce stylem dowolnym.

DSC 0535Dodatkowo w sztafecie 4x25 - wspierani przez żywiołowo reagującą publiczność - zdobyliśmy złoty medal pokazując, że w tym dniu hasło: „JEDEN ZA WSZYSTKICH - WSZYSCY ZA JEDNEGO” stało się jak najbardziej aktualne.

W zawodach udział wzięli dodatkowo: Marcin Klaś, którego dzielnie wspierała mama, oraz Bartłomiej Szklarczyk, Mariusz Sikora i Łukasz Spytkowski, którzy za swoje występy otrzymali medale.

Puchar Starosty w tym roku popłynął do SOSW Chrzanów, jednak Marcin Giza już zapowiedział, że w przyszłym roku zrobimy wszystko żeby go odzyskać!

DSC 0565

Dodatkowo każdy zawodnik zwycięskiej drużyny otrzymał z rąk Pani Dyrektor Grażyny Wójcik torbę na basen, w której znajdował się ręcznik, czepek i okulary do pływania.

Zebraliśmy bardzo dużo pochwał za organizację i sprawne przeprowadzenie zawodów od nauczycieli z innych szkół uczestniczących w zawodach, a radość na twarzach dzieci, które pierwszy raz stawały na podium, była bezcenna.