Czy odnieśliśmy sukces?

Of course! Bien sûr! Natürlich! Конечно!

22 lutego w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych odbył się III Obcojęzyczny Przegląd TECHNIKUM5Artystyczny Uczniów Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych - Skawina 2013. Patronat honorowy nad imprezą objął Starosta Krakowski - Józef Krzyworzeka oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skawina - Adam Najder. Swoją obecnością uświetnili przegląd zaproszeni goście: Urszula Stochel - Wicestarosta Krakowski, Tomasz Stawowy - reprezentujący Burmistrza Miasta i Gminy Skawina, Brian George - Konsul ds. kultury i prasy z Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, Bożena Pilat - Przedstawiciel Centrum Informacji Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, Alain Schneider – Attache ds. współpracy kulturalnej i językowej Instytutu Francuskiego w Polsce – Oddział w Krakowie, Richard Lucas - Prezes PMR Corporate, Dyrektor Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego Uniwersytetu Pedagogicznego – Helena Ples- Fundacja „Russkij Mir”, Elżbieta Jeleń - Przedstawiciel Goethe Institut Krakau, Maria Ewy – Dyrektor Szkoły Języków w Skawinie.

Głównym celem przeglądu było promowanie w środowisku lokalnym uczniów uzdolnionych artystycznie i językowo. konkurs technikum7W przeglądzie wzięło udział łącznie 9 szkół. Uczniowie rywalizowali ze sobą w dwóch kategoriach: w wierszu obcojęzycznym i piosence obcojęzycznej. Łącznie usłyszeliśmy 27 prezentacji w językach: angielskim, niemieckim, francuskim i rosyjskim. Poziom przeglądu był bardzo wysoki. Jury oceniające występy uczniów miało trudne zadanie. Naszą szkołę reprezentowała Maja Łuc, która wykonała piosenkę Celine Dion "My heart will go on".

Do występu przygotowały ją panie: Agnieszka Zybek i Anna Madej. TECHNIKUM6Prezentacja tej piosenki w języku angielskim wymagała od Mai wiele pracy, trudu i zaangażowania. Ale było warto! Maja znalazła się bowiem w gronie wyróżnionych.

konkurs technikum15

Po raz kolejny udowodniła sobie i innym, że jeśli się czegoś bardzo pragnie, to można to osiągnąć. Jej postawa, dążenie do sukcesu i podjmowanie ciągle nowych wyzwań zostały docenione przez Panią Urszulę Stochel, która przyznała Mai nagrodę Starosty Krakowskiego "Najlepszy z najlepszych".

Wielką atrakcją przeglądu  były występy taneczne. Wspaniałe cheerleaderki z ZSTE w Skawinie zachwyciły niezwykle ciekawym układem tanecznym.  Z kolei uczennice z LO w Skawinie zauroczyły widownię i szanownych gości wykonaniem skocznego Kankana.

Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny zakończyło wystąpienie Anny Stec – Dyrektora ZSTE w Skawinie, która  podziękowała wszystkim wykonawcom, nauczycielom opiekunom, gościom i  sponsorom. Wspólne  zdjęcie zadowolonych uczestników, jurorów, gości i gospodarzy było  ostatnim punktem programu 2-dniowych DNI JĘZYKÓW OBCYCH W ZSTE, w ramach  których odbył się III Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny Uczniów Szkół  Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych – Skawina 2013.

DSC 0999

W tym miejscu pragniemy złożyć szczególne gratulacje na ręce organizatorów tego niezwykle udanego przedsięwzięcia - nauczycieli języków obcych ZSTE w Skawinie. Jednocześnie gorąco dziękujemy za zaproszenie. Niech uśmiech i zadowolenie wszystkich, którzy uczestniczyli w tym przeglądzie będzie dla Państwa nagrodą!

GALERIA  ZDJĘĆ...