„WYJĄTKOWE ZAWODY DLA WYJATKOWYCH LUDZI”

DSC 0166-webJuż po raz trzeci nasz Ośrodek był organizatorem Zawodów Pływackich Szkół Specjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego. Jak co roku, Honorowy Patronat nad tą niezwykłą imprezą objął Starosta Krakowski – Józef Krzyworzeka. Ponadto, rangę zawodów podniósł Honorowy Patronat Polskiego Związku Pływackiego, co niewątpliwie dodatkowo mobilizowało zawodników do zaciętej rywalizacji. Tegoroczne zawody odbyły się pod hasłem „Wyjątkowe zawody dla wyjątkowych ludzi”. Z wielką dumą i satysfakcją dostrzegamy bowiem celowość organizacji tej imprezy, która nie tylko na trwale wpisała się w kalendarz naszych wydarzeń szkolnych, ale jest też uznawana i doceniana w środowisku lokalnym. basen 229-webW tym roku mogliśmy być zadowoleni zarówno z wyniku sportowego, jak i organizacyjnego. Na starcie stanęła rekordowa liczba 70 uczestników z 11 placówek z całej Małopolski: Chrzanowa, Tarnowa, Nowego Targu, Oświęcimia, Krakowa oraz Konar. W sumie zostało rozdanych 17 kompletów medali – odpowiednio złoto, srebro i brąz w stylach dowolnym i grzbietowym na 25 m, unikatowe statuetki za dwie emocjonujące sztafety 4x25 m oraz okazały puchar, który w tym roku popłynął do SOSW nr 6 w Krakowie z ulicy Niecałej. Natomiast nasza szkolna reprezentacja powtórzyła swój zeszłoroczny sukces zajmując drugą lokatę, na którą wspólnie zapracowali: Magdalena Hrabia, Marcin Giza, Mateusz Mazur, Piotr Świerczek, Mariusz Sikora. Tuż za nami, na trzeciej pozycji, uplasowała się reprezentacja SOSW z Tarnowa. Nagrody rzeczowe, medale, jak również okazały puchar ufundowany został przez Starostwo Powiatowe w Krakowie. Dodatkowo każdy uczestnik zawodów został obdarowany „pachnącym upominkiem” – kosmetyki do pielęgnacji ciała zostały pozyskane od firmy kosmetycznej „Bielenda”, która jako tegoroczny sponsor wsparła w ten sposób organizację zawodów.

basen 420-web basen 88-web

A oto nasi medaliści:

Magdalena Hrabia - złoty medal stylem dowolnym, złoty medal stylem grzbietowym;

Mateusz Mazur - złoty medal stylem dowolnym;

Marcin Giza - złoty medal stylem grzbietowym;

Mariusz Sikora – zloty medal stylem grzbietowym, srebrny medal stylem dowolnym.

Pierwsze miejsce w sztafecie 4x25.

W zawodach wystąpili również uczniowie: Magdalena Mirek, Monika Nabagło, Żaneta Żmuda, Wojciech Klęk, Piotr Woźniak, Mateusz Polewka, Grzegorz Zapałowicz, Wiktor Stefański.

Nad sprawną organizacją imprezy czuwał koordynator Sebastian Krasny nauczyciel wychowania fizycznego naszej placówki.

basen 588-web