Dlaczego szkoła przyjemna i potrzebna?...
...szkoła myśli tylko o uczniu: każda sala, każda ławka, każdy kącik jest właśnie dla ucznia.”

INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

70247360 2333780423326596 3143733000575909888 oTak niedawno żegnaliśmy szkolne mury i tak szybko minął czas. Znów spotykamy się w znajomych salach, widząc te same uśmiechnięte twarze, witając nauczycieli, którzy poprowadzą swoich wychowanków przez kolejny rok szkolny. Bo nadszedł dzień, kiedy uczniowie wrócili z wakacyjnego odpoczynku, by ponownie zasiąść w szkolnych ławkach.

2 września 2019 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Poczty Polskiej w Skawinie, miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Uroczystość zgromadziła w murach Ośrodka uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników administracji obsługi, a także znamienitych gości: pana Piotra Ćwika – Wojewodę Małopolskiego, pana Arkadiusza Wrzoszczyka – Wicestarostę Powiatu Krakowskiego, pana Czesława Gąsiorowskiego – Dyrektora Muzeum Regionalnego w Skawinie, pana Krzysztofa Gerca – dyrektora skawińskiej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, panią Prezes Urszulę Wiącek i pana wiceprezesa Zdzisława Samborskiego, reprezentujących Fundację Dar Serca oraz panią Stanisławę Kalicką – przewodniczącą Rady Rodziców. R5

Uroczystego otwarcia spotkania dokonała pani Dyrektor Agnieszka Zybek, która przywitała wszystkich zgromadzonych oraz złożyła szczere życzenia wielu sukcesów oraz wytrwałości wszystkim uczniom i nauczycielom. Podkreśliła także, że szkoła jest miejscem, którego zadaniem jest zadbanie o wszelkie potrzeby ucznia, zapewnienie mu poczucia bezpieczeństwa oraz umożliwienie osiągnięcia sukcesu: Moi Drodzy! Przed nami nowy rok. Wierzę, że to będzie dobry rok. Udział każdego z Was w życiu szkoły, jak doskonale wiecie, jest niezmiernie ważny. Jestem przekonana, że wspólnie, razem sprawimy, by to miejsce stawało się jeszcze bardziej przyjazne, twórcze, wspomagające rozwój powierzonych pod naszą opiekę uczniów.

R4Rozpoczęcie roku szkolnego to dzień, który od wielu lat kojarzy się jednym z najtrudniejszych okresów w dziejach Polski. 1 września 1939 roku wybuchła II Wojna Światowa, która przekreśliła nadzieje i marzenia polskiej młodzieży tamtych czasów. Przez 6 długich lat wojny, polska szkoła praktycznie nie istniała, a dzieci i młodzież często oddawały swe młode życie w obronie Ojczyzny. 80 – tą rocznicę wrześniowych wydarzeń na Westerplatte uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz zgromadzeni goście uczcili postawą na baczność, wsłuchując się w utwór „Śpij kolego”, zagrany na trąbce. Pamiętajmy o tym, że pokój w Polsce, w Europie i na świecie jest w naszych rękach a dobro Ojczyzny zależy od naszych postaw, decyzji i wyborów. Patriotyzm jest wartością nie tylko w czasach walki i niepokoju, ale przede wszystkim w czasach, gdy państwu nie zagraża wojna, bo pozwala budować siłę Ojczyzny.

Z okazji rozpoczynającego się roku szkolnego życzymy wszystkim uczniom dobrych ocen, wytrwałości w zdobywaniu wiedzy oraz ciekawych zajęć w przyjemnej, szkolnej atmosferze. Pani Dyrektor Agnieszce Zybek życzymy wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji wszystkich planów i zamierzeń oraz życzliwości i owocnej współpracy z Gronem Pedagogicznym i pracownikami administracyjnymi. Rok szkolny to czas wytężonej pracy szczególnie dla nauczycieli, którzy pragną przekazać uczniom wszystkie najpotrzebniejsze wiadomości i umiejętności, dlatego na ich ręce przekazujemy życzenia wielu inspirujących lekcji, ciekawych i twórczych pomysłów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.
Niech czas spędzony w szkole, będzie dla wszystkich niezapomnianą przygodą, czasem intelektualnego rozwoju, chwilami, które w pamięci zostaną na zawsze, dniami wypełnionymi mądrą zabawą i twórczą energią.