„Równamy do najlepszych”

DSC 1324 kopiaJuż po raz czwarty nasz Ośrodek był organizatorem Zawodów Pływackich Szkół Specjalnych o Puchar Starosty Krakowskiego. Jak co roku, Honorowy Patronat nad tą niezwykłą imprezą objął Starosta Krakowski – Józef Krzyworzeka. Ponadto, po raz drugi rangę zawodów podniósł Honorowy Patronat Polskiego Związku Pływackiego, co niewątpliwie dodatkowo mobilizowało zawodników do zaciętej rywalizacji. Tegoroczne zawody odbyły się pod hasłem „Równamy do najlepszych”.

Z wielką dumą i satysfakcją dostrzegamy celowość organizacji tej imprezy, która nie tylko na trwale wpisała się w kalendarz naszych wydarzeń szkolnych, ale jest też uznawana i doceniana w środowisku lokalnym. Również w tym roku jesteśmy zadowoleni zarówno z wyniku sportowego, jak i organizacyjnego. Na starcie stanęło 50 uczestników z 9 placówek z całej Małopolski: Chrzanowa, Tarnowa, Oświęcimia, Krakowa i Skawiny.Zostało rozdanych 14 kompletów medali – odpowiednio złoto, srebro i brąz w stylach dowolnym i DSC 0858 kopiagrzbietowym na 25 m, unikatowe statuetki za dwie emocjonujące sztafety 4x25 m. Okazały puchar dla zwycięzcy zawodów  - Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Chrzanowie został wręczony przez Starostę Krakowskiego Józefa Krzyworzekę.
Imprezę uświetnili swoją obecnością również: Wicestarosta Krakowski Wojciech Pałka, Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk, Przewodnicząca Komisji Edukacji Janina Grela oraz przedstawiciele instytucji pozarządowych oraz szkolnych.
Nasza szkolna reprezentacja w ogólnej klasyfikacji zajęła czwartą lokatę, na którą wspólnie zapracowali: Magdalena Hrabia, Marcin Giza, Mateusz Mazur, Kamil Guguła, Mariusz Sikora.
Nagrody rzeczowe, medale oraz okazały puchar ufundowany został przez Starostwo Powiatowe w Krakowie. Ponadto każdy uczestnik zawodów otrzymał „pachnący upominek” – kosmetyki do pielęgnacji ciała od firmy kosmetycznej „Bielenda”, która po raz kolejny, jako jeden ze sponsorów imprezy wsparła organizację zawodów.

DSC 0640 kopia

A oto nasi medaliści:
Magdalena Hrabia - srebny medal stylem dowolnym, złoty medal stylem grzbietowym;
Mateusz Mazur - brązowy medal stylem dowolnym;
Marcin Giza - brązowy medal stylem grzbietowym;
Kamil Guguła – srebny medal stylem grzbietowym;
Pierwsze miejsce w sztafecie 4x25.
W zawodach wystąpili również uczniowie: Roman Balonek, Kamil Balonek , Piotrek Sarnecki , Arkadiusz Woźniczka, Paweł Wiecheć , Wojciech Klęk , Wiktor Stefański, Grzegorz Burda .

DSC 1178 kopiaNad sprawną organizacją imprezy czuwał koordynator Sebastian Krasny nauczyciel wychowania fizycznego naszej placówki, który stwierdził:

Zauważam, że nie tylko medale dzieci cieszą, a  sam udział w wydarzeniu był szczególnym przeżyciem. Atmosfera była niezwykła. Drużyny kibicowały sobie wzajemnie i motywowały się do działania poprzez głośny doping. Zawodnicy na pewno wrócili do domu bogatsi o nowe doświadczenia i wrażenia.  Z tego co  mówili, całym sercem i duchem walki nastawiają się na udział w kolejnych zawodach za rok, na które już teraz serdecznie zapraszam!!!!