Podwójny sukces naszych uczniów!!!

lokomotywa1W dniach 4-6 kwietnia w Chrzanowie odbył się IX Ogólnopolski Integracyjny Festiwal Tańca i Piosenki - „Chrzanowska Lokomotywa Artystyczna”. Ta niezwykła impreza mająca na celu integrację środowisk artystycznych odbyła się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego – Marka Sowy oraz Stowarzyszenia Travelling Inspiration.
Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie po raz pierwszy wsiedli do chrzanowskiej lokomotywy i wyruszyli w artystyczną podróż pełną radości i niesamowitych wrażeń, jakie daje wspólna zabawa z piosenką i tańcem, bez osobnych przedziałów dla niepełnosprawnych i sprawnych.

lokomotywa3W pierwszym dniu festiwalu na deskach sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury w Chrzanowie zaprezentowała swój warsztat wokalny Maja Łuc. Zmierzyła się z doświadczonymi solistkami z różnych regionów Polski godnie reprezentując Ośrodek. Jury w składzie: Janusz Szrom – słynny wokalista jazzowy, Jerzy Ziegler – muzyk  i Paweł Drzewiecki oceniając występy utalentowanych artystów miało bardzo trudne zadanie. Tym bardziej z wielką dumą i radością Maja przyjęła werdykt jury. Zgodnie z odczytanym protokołem utalentowana uczennica z SOSW w Skawinie została ogłoszona laureatką festiwalu zdobywając nagrodę Grand Prix i czek na kwotę 1000 PLN.  Po raz kolejny Maja udowodniła sobie i innym, że niepełnosprawność nie przeszkadza w odnoszeniu sukcesów na muzycznej scenie – „Najpierw spróbuj tysiąc razy, a dopiero potem mów, że się nie da” – mówi Maja. Do festiwalu Maja została przygotowana przez p. Agnieszkę Zybek.

lokomotywa2Następnego dnia  siedmioosobowa grupa uczniów z zespołu tanecznego ”Szok”, działającego przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skawinie wyjechała do Chrzanowa, aby wziąć udział w kolejnej festiwalowej konkurencji. Uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności, przedstawiając miniaturę taneczną do piosenki pt. “Laleczka z saskiej porcelany”. Delikatne ruchy i subtelność uczennicy kl. VI SP, Magdaleny Hrabi,lokomotywa7 która wcieliła się w rolę tancerki oraz liryczna melodia uwiodły publiczność, która – wsłuchana w  historię samotnej baletnicy, poznającej swojego księcia – obdarzyła uczniów najpierw niezagłuszoną ciszą, a następnie gromkimi brawami. Efektowne stroje nadały niesamowity charakter i były dopełnieniem całego przedstawienia. Dzieci umiejętnie wcieliły się w swoje role, oddając klimat piosenki. W ten magiczny świat tańca i piosenki wprowadziła zebranych Maja Łuc,  towarzysząc i mocno dopingując debiutującemu zespołowi. Jury doceniło owoc ciężkiej pracy uczestników i przyznało zespołowi „Szok” zaszczytne I miejsce. Ten wielki sukces jeszcze bardziej zmotywował uczniów do dalszej pracy a nauczycieli prowadzących zajęcia taneczne – p. Danutę Lach i p. Huberta Wasiuka utwierdził w przekonaniu, że taniec to połączenie emocji i talentu, czyli dwóch cech, których wychowankom SOSW w Skawinie zdecydowanie nie brakuje.