MASZT FLAGOWY W SOSW W SKAWINIE

95468616 269867644407310 7012800666510819328 oPatriotyzm to słowo, które najbardziej kojarzy się ze świętami majowymi. Od najmłodszych lat przekazujemy kolejnym pokoleniom Polaków wartości szacunku i umiłowania Ojczyzny, gotowości do walki o jej niepodległość i przedkładania dobra Polski nad dobro własne. Wartości te kształtowane są nie tylko w domu rodzinnym, ale także w szkole, w której dziecko a potem nastolatek spędza młodzieńcze lata. Szkoła jest miejscem, które od najmłodszych lat uczy pewnych postaw i wzorców patriotycznych. To nauczyciel czy wychowawca pokazuje, jak godnie zachowywać się wobec symboli narodowych i ojczystego języka. Podczas okolicznościowych apeli i uroczystości uczy, jak przestrzegać zasad patriotyzmu. Patriotyzm to nie tylko postawa na baczność podczas śpiewania hymnu, ale także duma z bycia Polką i Polakiem. W naszej szkole tradycje narodowe są żywe i starannie pielęgnowane. Gromadzą szkolną społeczność na uroczystych akademiach, integrują dzieci i młodzież podczas wspólnego śpiewania hymnu, są obecne w lekcjach historii i spotkaniach poświęconych ważnym, narodowym wydarzeniom. W tym roku nie możemy się spotkać na apelu z okazji Święta Konstytucji Narodowej, jednak 229 rocznicę uchwalenia najważniejszego dokumentu państwowego, uczcimy dumnie powiewającą flagą narodową, która dzisiaj zawisła na maszcie flagowym w szkolnym ogrodzie. Maszt flagowy jest inicjatywą Powiatu Krakowskiego, który wspiera krzewienie pięknych, polskich tradycji patriotycznych wśród dzieci i młodzieży. Jesteśmy ogromnie dumni, że nad naszymi głowami powiewa najpiękniejsza ze wszystkich flaga.

Zakup masztu flagowego oraz kompletu flag Rzeczypospolitej Polskiej był możliwy dzięki współpracy Powiatu Krakowskiego i Stowarzyszenia Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” w zakresie wychowania patriotycznego młodzieży oraz budowania wspólnoty narodowej. Zakup wspomnianego zakresu rzeczowego został w całości sfinansowany ze środków zewnętrznych. Środki finansowe pochodziły z dotacji jaką Stowarzyszenie otrzymało z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego Województwa Małopolskiego w obszarze: nauka, szkolnictwo wyższe, edukacja, oświata i wychowanie w 2019 roku.