3 Maja w naszym Ośrodku - na wesoło i poważnie

IMGP1178-webW tym roku szkolnym obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja miały w naszym Ośrodku nietypowy przebieg. Świętowaliśmy je przez trzy dni:

• 26 kwietnia - uczniowie wzięli udział w grze terenowej - „3 Maja na wesoło". Uczniowie z ogromnym zapałem i radością wykonywali zadania angażujące ich umiejętności sprawnościowe i intelektualne w formie zabawy. Między innymi na czas: układali puzzle z godłem Polski, kleili najdłuższą flagę, ubierali pełny mundur harcerski, biegli w sztafecie z chorągiewką, szukali ukrytego hasła, odgadywali daty świat państwowych, rzucali granatem, bandażowali rany, odbyli musztrę, wykazali się znajomością hymnu narodowego. Do organizacji stanowisk w grze terenowej aktywnie włączyli się uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej.

IMGP1286-web• 28 kwietnia – odbył się uroczysty apel, z udziałem Pocztu Sztandarowego w składzie: Dagmara uczennica kl. IIg, Alicja uczennica kl. IIg, Jakub uczeń kl. IIg. Podczas apelu zostały wręczone nagrody dla uczestników gry terenowej. Zwycięskimi drużynami zostały: kl. IV szkoły podstawowej, kl. II gimnazjum, które otrzymały upominki. W dalszej części zaprzyjaźniona ze szkołą Pani Anna Kudela z Towarzystwa Przyjaciół Skawiny opowiedziała zebranym uczniom, o tym jak nasi dziadkowie świętowali 3 Maja w Skawinie. Okrasiła prelekcję zdjęciami z okresu międzywojennego. Obejrzeliśmy też pokaz slajdów z gry terenowej przygotowany przez uczniów kl. II zawodowej pod kierunkiem p. Arkadiusza Drozdka.

P1000547-web• 3 maja - nasz Ośrodek wystawił Poczet Sztandarowy podczas miejskiej uroczystości w Kościele Parafialnym i Pałacyku „Sokół". Szkołę reprezentowali tym razem uczniowie: Grzegorz z kl. III pp, Piotr z kl. II pp, i Piotr z kl. V.

W poważnej i wesołej atmosferze upłynęły nam obchody 3 Majowego Święta. Przyniosły one uczniom radość z rywalizacji, ale nauczyły ich też postawy patriotycznej.

Za całość majowych uroczystości odpowiadały w tym roku Jadwiga Sieradzka, Małgorzata Spólnik, Anna Sulejman.