"Witamy lato w stulecie niepodległości"

20180605 102645 5 czerwca, już po raz kolejny dzieci i młodzież z naszego Ośrodka miały okazję uczestniczyć we wspaniałej imprezie integracyjnej organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami”, ZHP – Komendę Chorągwi Krakowskiej – Ośrodek Szkoleniowy Korzkiew i Młodzieżowy Dom Kultury – Dom Harcerza ul. Reymonta. Wszystkich uczestników powitała prezes Stowarzyszenia - Cecylia Chrząścik.
20180605 105231Tegoroczny Festyn w Korzkwi związany był z radosnym świętowaniem 100-lecia odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Aby się dobrze do tego wydarzenia przygotować, uczniowie naszego ośrodka wybrali się 23 maja  na wycieczkę do Fortu 51 i pół w Swoszowicach. Poznanie historii powstania tego miejsca, które jest częścią fortyfikacji Krakowa z okresu I-wszej Wojny Światowej, przybliżyło naszym uczniom czas walki o niepodległość. Młodzież z ogromnym zainteresowaniem oglądała broń, mundury i przedmioty codziennego użytku należące do żołnierzy. Podsumowaniem zwiedzania stała się gazetka z fotografiami z Fortu, którą uczniowie  przywieźli ze sobą na polanę w Korzkwi.
wojtek nowakJak, co roku mieliśmy możliwość pojeździć na koniach, wyrzeźbić z gliny twórcze postacie, wziąć udział w zmaganiach sportowych, konkurencjach przygotowanych przez nauczycieli WF-u naszego Ośrodka, posmakować kiełbaski, zupę grochową oraz pyszne drożdżówki. Wielką atrakcją dla dzieciaków były wozy strażackie oraz motory policyjne, mogli oni na nich do woli siedzieć oraz włączać syreny, a policjanci chętnie robili sobie zdjęcia i odpowiadali na liczne pytania ciekawych dzieci. Przez cały czas trwania imprezy towarzyszyła nam muzyka porywając do tańca. Wszyscy bawili się znakomicie. Już nie możemy się doczekać na kolejny festyn i spotkanie z naszymi przyjaciółmi w Korzkwi. Koordynatorami wyjazdu były Panie: Aneta Krupnik i Joanna Śnieżek - Grabowska