Projekt jest współfinansowany przez Powiat Krakowski oraz Narodowy Bank Polski. Partnerami projektu są Krakowski Park Technologiczny oraz Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice. Każda z tych instytucji odpowiada za inny aspekt pracy - w Parku Technologicznym działa Inkubator Przedsiębiorczości, który daje wsparci dla tzw. start-up'ów, czyli młodych firm rozpoczynających działalność, natomiast Lotnisko w Balicach to konglomerat niemal 80 podmiotów i tam młodzież zobaczy, jak można rozwijać swoją ścieżkę kariery w pracy na etacie.

Celem projektu „Rozwiń skrzydła przedsiębiorczości” jest aktywizowanie uczniów klas I i II Szkoły Zawodowej postawy przedsiębiorczej oraz zaprezentowanie im środowiska pracy w dwóch aspektach - samozatrudnienia i pracy na etacie.

Projekt rozpoczął się od szkolenia/warsztatów "Bądź S.M.A.R.T, a nawet S.M.A.R.T.E.R" na temat umiejętności wyznaczania sobie celów i skutecznego ich realizowania. Prowadziła go Anna Płachczewska-Rogozińska, która jednocześnie jest autorem szkolenia.

Projekt ma formę konkursu, przede wszystkim dlatego, żeby zachęcić młodzież do kreatywnego działania, a także aby w praktyce aktywizowali takie cechy postawy przedsiębiorczej, jak: komunikacja w zespole, umiejętność organizacji czasu i przestrzeni, wyznaczenie ról, odpowiedzialność, determinacja w działaniu, twórcze myślenie, nabywanie różnych umiejętności, praca pod presją czasu itd.

Dla laureatów konkursu przewidziano cenne nagrody - dla zwycięskich 3 zespołów - tygodniowe staże u obu partnerów projektu, a także dla I miejsca - tablety; II - elektroniczne czytniki książek; III - wartościowe programy multimedialne.

Konkurs jest dwuetapowy. W pierwszym etapie 3-osobowe zespoły mają tworzyć multimedialne projekty na temat: "Kto to jest przedsiębiorca i jakimi cechami powinien się charakteryzować?" - tu projekt ocenia koordynator szkolny (czyli Edyta Pietrowska-Gruszka). Wytypowany zespół pojedzie na studyjne wycieczki do obu partnerów programu, podczas których będą zbierać materiał do kolejnych projektów na temat tych instytucji oraz różnych aspektów pracy.

Ten etap jest międzyszkolny, natomiast jury będzie się składało z przedstawicieli instytucji partnerskich. W tym etapie jest też dodatkowe utrudnienie, projekty będą zamieszczone na specjalnym kanale YouTube stworzonym do projektu i uczestnicy będą musieli namówić jak najwięcej fanów do głosowania na swoje projekty. Jest także uruchomiona specjalna strona programu na Facebooku, ponieważ projekt ma także charakter multimedialny, ze względu na konieczność orientowania się w nowoczesnych technologiach informatycznych.

http://www.facebook.com/pages/Rozwi%C5%84-Skrzyd%C5%82a-Przedsi%C4%99biorczo%C5%9Bci/389541434449649?ref=hl - oto link do tej strony.

Zakończeniem projektu będzie Gala Biznesu z udziałem ekspertów, podczas której wręczone zostaną nagrody, a także młodzież będzie mogła zaprezentować swoje projekty oraz porozmawiać z ciekawymi ludźmi, wymienić kontakty.