"Miłość nie jest ludzkim wynalazkiem.

To Bóg wymyślił miłość!"

kętyW niedzielę, 14 kwietnia 2013 r. uczniowie z naszego Ośrodka wystawili przedstawienie "Trędowaty, bo niekochany" w Kościele pw. Najdroższej Krwi Pana Jezusa w Kętach-Podlesiu. Aktorzy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie z ogromną ekspersją ożywili w parafianach zebranych w kościele zadziwienie nad codziennym spotkaniem z drugim człowiekiem, zwłaszcza tym wymagającym wsparcia. Scenaria świątyni, wymowna dekoracja, autentyczność grających uczniów sprawiały, że treści zawarte w przedstawieniu jeszcze głębiej przenikały do serc widzów.

To szczególne widowisko słowno-muzyczne, będące swoistą katechezą, wzbudziło głębokie przeżycia duchowe widzów. Obejrzenie spektaklu w Kościele w Kętach - Podlesiu było możliwe dzięki życzliwości Księdza Proboszcza Jerzego Ryłko. Serdecznie dziękujemy Księdzu za ciepłe przyjęcie naszych uczniów.  Dziękujemy też wszystkim parafianom, którzy po przedstawieniu złożyli ofiary przeznaczone na sfinansowanie wyjazdu naszych wychowanków na Ukrainę. Państwa uśmiech, życzliwe słowo i gest był dla nas wyrazem zrozumienia potrzeb człowieka, szczególnie tego skrzywdzonego przez życie, którego czasem najtrudniej jest kochać.

kęty 5 kety2

kęty 4