Inauguracja roku szkolnego 2016/2017
 w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skawinie

DSC 0052 kopiaUroczystą akademią zainaugurowano nowy rok szkolny w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skawinie. Jak każdego roku uczniowie, w odświętnych strojach, z niemałym zapałem, dopisali obecnością i gotowością do podjęcia, nowych wyzwań. Tym razem uroczystość pierwszego, powakacyjnego spotkania miała wyjątkowy charakter, ponieważ wzięli w niej udział szczególni goście: Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego – Arkadiusz Wrzoszczyk i Dyrektor Wydziału Edukacji – Lidia Pycińska.

Wszystkich zebranych bardzo serdecznie powitała Dyrektor Ośrodka, Grażyna Wójcik, a następnie przedstawiła ciekawe perspektywy nauki w zaczynającym się nowym roku szkolnym. „Cieszę się widząc po wakacyjnej przerwie Wasze uśmiechnięte twarze. Szczególnie ciepło witam w tej szkole nowych uczniów. Jestem przekonana, że ten rozpoczynający się rok będzie dla Was tutaj dobrym czasem, że będziecie czuli się tutaj dobrze i szybko mury tej szkoły staną się dla Was drugim domem.”

DSC 0027 kopiaŻyczenia owocnej pracy w nowym roku szkolnym złożył uczniom i nauczycielom Ośrodka Arkadiusz Wrzoszczyk. „Przyszło mi dzisiaj świętować z Wami rozpoczęcie roku szkolnego na niwie samorządowej. Ale głęboko w sercu czuję się cały czas nauczycielem. Rodziców chciałem zapewnić, że Wasze dzieci są w dobrych rękach, bo są tu dobrzy nauczyciele. My jako organ prowadzący dbamy o tę szkołę i w dalszym ciągu będziemy się starali, by uczniowie tego Ośrodka mieli zapewnione jak najlepsze warunki do nauki i rozwijania swoich pasji i zainteresowań”.

Inauguracja nowego roku szkolnego przebiegła w radosnej atmosferze powrotu uczniów do szkolnej rzeczywistości. DSC 0047 kopiaWszystkim zebranym został zaprezentowany film „Szkolny Kalejdoskop” wykonany na postawie materiału zdjęciowego z poprzedniego roku szkolnego. Wzbudził on niemałe emocje, przywołał piękne wspomnienia i wywołał uśmiech na twarzy niejednego wychowanka. Akademia zakończyła się piosenką pt. „Woła nas szkoła” w wykonaniu uczniów Ośrodka. Następnie cała społeczność szkolna wzięła udział we Mszy Św. w Kościele Parafialnym pw. Św. App. Szymona i Judy Tadeusza.