Spotkanie na trasie „Biegu Pocztyliona”

pocztylion 9W czwartek 8 września 2016 uczniowie klas gimnazjalnych i przysposabiających do pracy wraz z wychowawcami i nauczycielami wychowania fizycznego udali się do parku miejskiego w Skawinie, aby kibicować uczestnikom międzynarodowego biegu sztafetowego Śladami Poczty Królewskiej Króla Jana III Sobieskiego Kraków – Wiedeń „Listy do Marysieńki” 333 rocznica Odsieczy Wiedeńskiej.

Podczas oczekiwania na biegaczy młodzież naszej szkoły spotkała się z pracownikami poczty i organizatorami „Biegu Pocztyliona”. W czasie spotkania pracownicy Poczty Polskiej zaprezentowali uczniom ciekawy program. Uczniowie mieli możliwość poznać historię poczty, obejrzeć służbowe mundury listonoszy z różnych epok, zagrać na trąbce pocztowej oraz wrzucić do skrzynki pocztowej wcześniej przygotowane prace plastyczne. Prace te będą prezentowane na wystawie w Wiedniu, która będzie zorganizowana na zakończenie międzynarodowego biegu sztafetowego upamiętniającego Odsiecz Wiedeńską.

Składamy serdeczne podziękowania organizatorom za zaproszenie uczniów naszego Ośrodka do udziału w tym ważnym wydarzeniu.