Podwójna uroczystość

w4W poniedziałek 21 grudnia w klasie I-III C odbyła się niecodzienna uroczystość. Dzieci spotkały się przy wigilijnym stole ze swoimi rodzicami, panią Dyrektor Grażyną Wójcik, panem Wicedyrektorem Grzegorzem Kubickim, oraz z wychowawczynią Agnieszka Janicką Surowiec i panią Małgorzatą Dudek. Uroczystość była podwójna, ponieważ w tym dniu uczennica klasy pierwszej Alicja złożyła uroczyste ślubowanie i została oficjalnie przyjęta do grona uczniów naszej szkoły. Alicja wystąpiła w krótkim programie artystycznym, w którym wspierali ją uczniowie z klasy drugiej i trzeciej. Wykonała kilka zadań, czym przekonała wszystkich, że zasługuje na miano Dzielnego Pierwszoklasisty. Uroczystego pasowania dokonała pani Dyrektor. Alicja otrzymała uczniowski biret, dyplom, a od wzruszonych rodziców rożek ze słodkościami. Pięknie zaśpiewaną piosenką „Idą święta” dzieci wprowadziły gości w świąteczny nastój. Po podzieleniu się opłatkiem i złożeniu życzeń, wszyscy wspólnie zasiedli do wigilijnego stołu. W miłej atmosferze rodzice komentowali występ swoich dzieci, podziwiali przygotowane przez nich dekoracje świąteczne i ozdoby na stół.