"SĄ DWA ŚWIATY I JEDNO SŁOŃCE..."

Ci, którzy wnoszą w życie in­nych ludzi pro­mień słońca to ludzie, którzy nie pot­ra­fią zat­rzy­mać go tyl­ko SP4-web1dla siebie - powiedział kiedyś James Matthew Barrie. Mówiąc to miał zapewne na myśli dorosłych ludzi, podejmujących altruistyczne inicjatywy. Nasi wychowankowie mogli się jednak przekonać, ile ciepła i serdeczności mogą otrzymać od swoich pełnosprawnych koleżanek i kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie. Nie mogliśmy się doczekać, aż do nas przyjedziecie - tymi słowami w imieniu gospodarzy powitała naszych uczniów Sara - jedna z uczestniczek projektu "Po nitce do kłębka". 2 października po przeprowadzonej lekcji wychowawczej dostaliśmy od waszych pań słodycze i wszyscy zgodnie postanowiliśmy otworzyć paczkę z cukierkami dopiero podczas dzisiejszego spotkania. Bardzo się cieszymy, że tu jesteście.

Ten piękny gest był szczerym zaproszeniem do wzajemnego poznania się wszystkich dzieci i wspólnej wspaniałej zabawy. SP4-web3Siedząc w dużym kręgu poznawaliśmy nasze imiona. A pomagał nam w tym niestrudzony miś Fredzio, który wędrował po sali z rąk do rąk i swoją zabawną minką dodawał odwagi szczególnie tym, którzy z trudem usiłowali je wypowiedzieć. I oczywiście - tylko on zapamiętał  wszystkie imiona dzieci! Następnie wspólnie staraliśmy się stworzyć piękny "las rąk", na przygotowanych kartonowych drzewach.

SP4-web8

Jesienne liście, które przyklejaliśmy na gałęziach, miały doczepione wizytówki z naszymi imionami. I w ten sposób nasze dwa światy połączyły się! Słońce wdzierające się przez okna sali gimnastycznej uśmiechało się do nas swymi ciepłymi promieniami. A my kontynuowaliśmy naszą wspólną zabawę. Śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy w rytmie największych przebojów.

Po tych wszystkich atrakcjach czekał na nas wspaniały poczęstunek przygotowany przez gospodarzy. Z wielkim smakiem przy wspólnym stole zjedliśmy pyszne kiełbaski.

SP4-web15Ten moment był też okazją do swobodnej rozmowy uczniów. A tematy tych rozmów zna... tylko miś Fredzio, który uważnie przysłuchiwał się tym dyskusjom i zadowoleniem patrzył, jak zawiązują się nowe przyjaźnie.

SP4-web14 SP4-web12

Chwile w Szkole Podstawowej nr 4 minęły bardzo szybko. Nieubłaganie nadszedł czas pożegnania z naszymi przyjaciółmi. Serdeczne uściski, miłe słowa i radość widoczna w oczach dzieci wzruszały. Razem z Panią Basią uczniowie z "czwórki" zaproponowali, że na nasze następne spotkanie, które odbędzie się już za tydzień, przygotują plakietki z imionami, tak żeby łatwiej było nam się porozumiewać.

To spotkanie integracyjne nie byłoby tak serdeczne, miłe i ciepłe gdyby nie ogromne zaangażowanie i serce Pani Basi Jelonek i Renaty Mlostek włożone w jego przygotowanie. Bardzo im serdecznie dziękujemy! Szczególne podziękowania kierujemy na ręce Pani Dyrektor Anity Karczewskiej za zaproszenie do współpracy i gościnne przyjęcie. Każdy z naszych wychowanków otrzymał paczkę ze słodyczami. I za to również dziękujemy!