NIEZWYKŁE SPOTKANIE Z WIŚLAKAMI

11 grudnia od wczesnych godzin porannych grupa uczniów naszej Placówki przygotowywała się do niezwykłego spotkania. DSC 0032Dzięki współpracy naszej szkoły ze Skawińskim Centrum Wolontariatu udało się bowiem zaaranżować wizytę piłkarzy Białej Gwiazdy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skawinie. Wychowankowie nie mogli doczekać się przybycia wyjątkowych gości z Krakowa. Czas oczekiwania na gości umilała uczniom klubowa maskotka w postaci Smoka Wawelskiego, która bardzo szybko nawiązała wspólny język z dziećmi i wprowadziła w szkole nastrój dobrej zabawy. Spotkanie odbyło się w specjalnie przygotowanej sali – zaaranżowanej na stadion piłkarski z boiskiem, mnóstwem klubowych pamiątek z dawnych lat, autentycznych koszulek i szalików Wisły Kraków.
Emocje sięgnęły zenitu, kiedy w progach naszej szkoły pojawili się piłkarze klubu Wisły Kraków: Ostoja Stjepanović, Gerard Bieszczad i Dawid Kamiński. Przybyłych gości powitała piosenką uzdolniona uczennica Maja Łuc. Jej występ bardzo poruszył wszystkich zgromadzonych w sali. Głównym punktem spotkania był konkurs wiedzy pt. „Co wiem o klubie Wisła Kraków?”, w którym rywalizowały dwie drużyny: czerwoni i niebiescy. Nasi honorowi goście  funkcję jurorów i oceniali poprawność odpowiedzi obu drużyn. Piłkarze z uwagą słuchali wypowiedzi zawodników i byli pod wielkim wrażeniem wiedzy naszych uczniów. Podczas emocjonującej rywalizacji odbyło się również drużynowe układanie puzzli. W tej konkurencji nasi goście mieli okazję wykazać się swoimi umiejętnościami i również układali puzzle przygotowane specjalnie dla nich przez dzieci. Wielką radość naszym wychowankom sprawiła możliwość zadawania pytań piłkarzom. Mali dziennikarze pytali piłkarzy Białej Gwiazdy nawet o najdrobniejsze szczegóły. Po wyczerpujących odpowiedziach zawodnicy obdarowali dzieci klubowymi gadżetami, na których złożyli pamiątkowe podpisy. Uczniowie otrzymali również zdjęcia wykonane podczas spotkania i podpisane przez piłkarzy. Miłym akcentem spotkania był pyszny poczęstunek przygotowany przez mamę jednego z naszych wychowanków. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie wraz z gośćmi zaśpiewali hymn Wisły Kraków. Atmosfera, jaka w tym dniu panowała w naszej szkole, na długo pozostanie w pamięci uczniów.