„SCOTTISH ABC”

konkurs ang 41-webDnia 8 marca 2016 odbył się szkolny konkurs języka angielskiego „Scottish ABC”, zorganizowany przez nauczycielki panią Annę Madej i panią Agnieszkę Szczurek z zaangażowaniem Magdaleny Hrabi - Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, uczennicy II klasy gimnazjum . W tym roku szkolnym do udziału w konkursie zgłosiły się dwie drużyny reprezentujące uczniów gimnazjum oraz jedna, złożona z uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Zawodnicy oceniani byli przez jury w składzie: Dyrektor SOSW Pani Grażyna Wójcik oraz Panie Joanna Jamróz i Agnieszka Kozień. Konkurs rozpoczęła uczennica Maja Łuc znakomitym wykonaniem piosenki Celine Dion „My heart will go on”. Po występie Mai, drużyny przystąpiły do rywalizacji. konkurs ang 3-webW pierwszej części konkursu zadaniem uczestników było udzielenie poprawnych odpowiedzi na trzydzieści pytań sformułowanych w języku angielskim, dotyczących wybranych dziedzin tematycznych. Po tej konkurencji grupa uczniów - członków szkolnego koła wokalnego wykonała piosenkę „I love my teacher”, połączoną z układem choreograficznym. Następnie śpiewający w duecie Maja Łuc i Paweł Wiecheć wykonali przebój Beatelsów „Yesterday”. Po ich występie odbyła się prezentacja multimedialna o Szkocji, w czasie której uczestnicy konkursu odpowiadali na pytania z zakresu geografii, kultury, historii oraz współczesności tej części Zjednoczonego Królestwa. Wszyscy uczestnicy byli znakomicie przygotowani i aby wyłonić zwycięzcę potrzebna była dogrywka, po której Przewodnicząca Jury, Pani Dyrektor Grażyna Wójcik ogłosiła laureatów konkursu. Tegoroczni zwycięzcy to drużyna gimnazjalistów w składzie: Wiktor Stefański, Kamil Gębczyk i Jakub Kucharski. Konkurs został zamknięty piosenką „Black & White” w brawurowym wykonaniu Romana Balonka.