Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego poprzez częste
i cykliczne zajęcia ekologiczne rozumieją potrzebę dbania o środowisko.

DSC 0567-webW dniu 19 września, jak co roku wszyscy wychowankowie Ośrodka uczestniczyli w akcji: „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem ,,Turysto - szanuj środowisko”. Uczniowie z zaciekawieniem oglądali prezentacje multimedialną związaną z hasłem kampanii oraz uczestniczyli w zajęciach plastycznych z wykorzystaniem surowców wtórnych. Następnie pełni zapału, zaopatrzeni w rękawiczki i worki uczestniczyli w zajęciach w terenie. Młodsze dzieci zbierały i segregowały śmieci wokół podwórka szkolnego, natomiast młodzież udała się na wielkie sprzątanie szlakiem wzdłuż rzeki Skawinki.Dla naszych uczniów to nie tylko świetna lekcja ucząca dbałości o Ziemię, ale i możliwość poznania przyrody i okolicy .Oni sami rozumieją jakie to ważne dla ludzi bo przecież wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za nasze naturalne środowisko. Za obecny stan rzeczy głównie odpowiadają ludzie – mniej lub bardziej świadomi zagrożeń.