dsc 0087-webNastępnie przedstawiono prezentację multimedialną o wydarzeniach sprzed ponad dwóch wieków, a także stare fotografie pokazujące jak obchody Konstytucji 3 Maja w Skawinie w okresie międzywojennym i powojennym. Kolejnym etapem uroczystości był konkurs zatytułowany „Kocham Skawinę z wzajemnością”, w czasie którego uczniowie recytowali wiersze o Skawinie napisane przez ich rówieśników ze szkół masowych. Poziom konkursu był niezmiernie wysoki i wyrównany, ale po burzliwych naradach jury przyznało dwa wyróżnienia dla uczniów Karoliny Ogrodowskiej i Aleksandry Wróbel oraz trzy pierwsze miejsca dla Magdaleny Hrabii, Mateusza Gębczyka oraz Andżeliki Monicy. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Na koniec laureaci konkursu pozowali do wspólnej fotografii, która będzie miłą pamiątką i wspomnieniem. Uroczystość przygotowały nauczycielki Małgorzata Spólnik i Anna Sulejman.

dsc 0029-web   dsc 0048-web  dsc 0076-web