maja 22

Ten trzydniowy festiwal stał się prawdziwym integracyjnym spotkaniem młodych, utalentowanych ludzi, którzy głęboko w sercu czują muzykę, żyją w magicznym świecie ubranym w nuty i klucz wiolinowy i potrafią tą niezwykłą energią dzielić się z innymi. W tym roku organizatorzy postanowili dosłownie zrealizować ideę, jaka wpisana jest w ten festiwal: na scenie w bocheńskiej hali widowiskowo-sportowej pojawiły się MUZYCZNE DUETY: uzdolnieni muzycznie uczniowie ze szkół masowych wystąpili razem z utalentowanymi osobami niepełnosprawnymi.

maja 23

Ten odważny, ale jak się okazało potrzebny i właściwy krok sprawił, że oprócz wspaniałej edukacji muzycznej, która miała miejsce podczas tych kilku dni, każdy uczestnik doświadczył nauki tolerancji i zrozumienia. Muzyczną towarzyszką Mai była Martyna, uczennica klasy VI Szkoły Podstawowej w Dziewinie.
Dziewczyny z wielkim entuzjazmem przystąpiły do pracy nad interpretacją wokalną piosenki "Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos". Było to trudne zadanie. Tym bardziej, że czasu nie było zbyt wiele na przygotowanie. Wiele cennych uwag nasze młode artystki usłyszały podczas warsztatów wokalnych. maja 4

W tym roku w gronie jurorów i artystów prowadzących warsztaty byli: Marek Piekarczyk (TSA), Andrzej Lampert (PIN), Marek Pacuła (Piwnica pod Baranami) oraz aktorzy: Adrianna Biedrzyńska, Artur Barciś i Paweł Królikowski. Z dużym zaangażowaniem i wielkim wzruszeniem wsłuchiwali się oni w każdy dźwięk wyśpiewywanej przez dziewczyny piosenki.

To dzięki ich wskazówkom występ Mai i Martyny w muzycznym duecie w czasie Gali Festiwalowej był taki piękny!!!

Galeria zdjęć:

maja 9maja 12maja 15