Udział Zespołu „Szok” w Widowisku Artystycznym w Teatrze Bagatela

pelikany 1Dnia 25 maja 2016r. Zespół Taneczny „Szok” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Skawinie miał okazję wystąpić na prawdziwej scenie teatralnej podczas niezwykłego Widowiska Artystycznego w Teatrze Bagatela w Krakowie, zorganizowanego już po raz 23 przez Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami”. Jak co roku uczniowie z kilku szkół i placówek specjalnych prezentowali swoje umiejętności artystyczne przed wspaniałą widownią, czyli przyjaciółmi  ze szkół krakowskich: Miechowa, Laskowej oraz Korzkwi.

Zgromadzoną w teatrze publiczność oraz występujących uczestników, a także licznie przybyłych gości przywitała jak zawsze ciepło i serdecznie , Prezes SPN „Bądźcie z nami” – Pani Cecylia Chrząścik.

Zespół Taneczny „Szok” zaprezentował humorystyczną wersję tańca flamingów w rytm znanych utworów muzycznych. Na czas występu na scenie i widowni zapanowała ciemność. Publiczność nie widziała aktorów ubranych na czarno i poruszających się w czarnej scenerii, ale tym bardziej widoczne były kontrastujące z tłem flamingi. Postacie uszyte zostały z fluorescencyjnych materiałów, które poruszane przez uczniów „ożyły” w świetle lamp ultrafioletowych. Podczas występu każdy ruch, szczegół był bardzo widoczny, dlatego uczniowie włożyli w ten taniec bardzo dużo pracy, aby wszystkie elementy ze sobą współgrały.

pelikany 3Poprzez taniec młodzież chciała podzielić się swoim entuzjazmem, humorem i pozytywną energią, którą emanują na co dzień. Publiczność żywo reagowała na występ zespołu, jak również doceniła ich wysiłek gromkimi brawami. Cel jaki sobie postawili został osiągnięty, a krótka podróż w świat dzikich stworzeń sprawiła radość zarówno występującym na scenie młodym artystom jak również publiczności. Wyrazy uznania, których uczniowie doświadczyli po występie ze strony wielu osób, utwierdziły ich w przekonaniu, że warto brać udział w przedsięwzięciach, które dodają im skrzydeł i umacniają wiarę we własne możliwości.

Uczniów do występu przygotowali: Danuta Lach i Hubert Wasiuk. Oprawa muzyczna- Wioletta Wójcik.