WIDOWISKO ARTYSTYCZNE W TEATRZE BAGATELA W KRAKOWIE 2019

IMGP8158Już po raz XXVI na deskach teatru „ Bagatela” w Krakowie swoje umiejętności artystyczne mieli okazję zaprezentować dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół specjalnych. To niezwykłe wydarzenie otworzyła Prezes Stowarzyszenia Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” Pani Cecylia Chrząścik, która serdecznie powitała zgromadzoną w teatrze publiczność, występujących uczestników, a także licznie przybyłych gości.
Nasz Ośrodek reprezentował zespół „Marzyciele”. Dwunastu młodych artystów doskonale odegrało spektakl teatralny pt. „ Łaciaty słoń”. Scenariusz do przedstawienia powstał na podstawie książki ks. Bogusława Zemana „ Bajka o łaciatym słoniu Bombiku”.IMGP8175
Prezentacja multimedialna, muzyka dzikiej sawanny, ręcznie wykonane maski zwierząt, odpowiednio dobrana dekoracja, a przede wszystkim gra aktorska naszych uczniów sprawiły, że mogliśmy się przenieść na inny kontynent – do Afryki. Lecz nie miejsce, a przesłanie spektaklu było najważniejsze.
Każdy człowiek ma swoje słabe strony, kompleksy, które wydają się nie do pokonania i umniejszają wiarę w siebie. Nasi uczniowie dzięki swoim artystycznym zdolnościom doskonale potrafili pokazać, że „Niezależnie od wieku przy wsparciu przyjaciół, życzliwych nam osób wszystko można przezwyciężyć. To, co wydaje się naszą słabością staje się atutem”.

IMGP8169

Serdecznie dziękujemy Stowarzyszeniu Pomocy Niepełnosprawnym „Bądźcie z nami” za zaproszenie. Już nie możemy się doczekać na kolejne występy w tym magicznym miejscu.

Uczniów do występu przygotowały: Marta Krawiec oraz Joanna Jamróz