OTWARCIE SALI INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

otwarcie sali sensorycznej 40 kopia-webW dniu 16.03.2015r nasz Ośrodek odwiedzili goście z organu prowadzącego naszą placówkę, Starostwa Powiatowego. Podczas spotkania miało miejsce otwarcie nowej specjalistycznej sali Integracji Sensorycznej, która mieści się w budynku gdzie jest nasz internat i klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy, na ul Kopernika 13. Pod opieką Pani Dyrektor Grażyny Wójcik goście zwiedzili internat i naszą szkołę. Naszą placówkę odwiedzili: Wicestarosta Powiatu Krakowskiego Pan Wojciech Pałka, Członek Zarządu Powiatu Pan Arkadiusz Wrzoszczyk, Dyrektor Wydziału Edukacji Pani Lidia Pycińska, Przewodnicząca Komisji Edukacji Pani Janina Grela i członek tej Komisji Pani Stanisława Grzęda a także Komisja Bezpieczeństwa Obywateli z Przewodniczącym Panem Wiesławem Wochem wraz z Panem Krzysztofem Malikiem i Panem Jerzym Batko. W spotkaniu uczestniczyła również Pani Maria Bochnak, główny specjalista ds. inwestycji.

Dzięki funduszom ze Starostwa, wyposażono placówkę w niezbędny sprzęt umożliwiający profesjonalną terapię sensoryczną. W nowo powstałej sali znajdują się m.in.: platformy podwieszane, deskorolka, deska rotacyjna, hamak, wyspy sensoryczne i szereg innych sprzętów. Dzięki nim możliwa będzie terapia naszych podopiecznych, których liczba wzrośnie w przyszłym roku dzięki wprowadzeniu Innowacji Pedagogicznej „ Poczuć ruch, zobaczyć dźwięk, usłyszeć kolor”.otwarcie sali sensorycznej 42 kopia-web

Metoda integracji sensorycznej jest jedną z najnowszych kompleksowych metod terapeutycznych w Polsce. Stosowana jest w odniesieniu do dzieci z opóźnieniami w rozwoju psychoruchowym, trudnościami w nauce szkolnej i z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego. Terapia integracji sensorycznej to bardzo interesująca dla dziecka aktywność. Często nazywana jest „naukową – zabawą” bowiem podczas zajęć mających na pozór charakter jedynie wesołej zabawy, dostarczamy dziecku kontrolowaną ilość bodźców sensorycznych poprawiających funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego i stymulujących mózg. W trakcie zajęć dziecko, angażując swoje ciało i pobudzając układy zmysłów wykonuje pod kontrolą terapeuty całą gamę ćwiczeń.

Metodę stworzyła amerykańska psycholog, pedagog specjalny i terapeutka zajęciowa Jean Ayres. Metoda ta stale się rozwija i udoskonala dzięki postępom naukowym i pracy terapeutów SI na całym świecie. Więcej informacji o niej można znaleźć na stronach Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji

Goście mieli okazję zobaczyć zajęcia integracji sensorycznej prowadzone w nowej Sali, a także zajęcia klas Szkoły Przysposabiającej pracy.

otwarcie sali sensorycznej 27 kopia-web

Cieszy nas fakt, że zrozumienie potrzeb naszych wychowanków przekłada się na inwestycje w kierunku wyposażenia placówki w profesjonalny sprzęt, tak aby móc zaoferować jak najszerszy wachlarz metod wspierających rozwój i edukację dzieci.

GALERIA...