Goście z Hongkongu i Indii

SAM 4346W dniach od 9 do 13 czerwca nasza szkoła gościła dwóch wolontariuszy z Azji: Kai Sing’a z Hongkongu oraz Sri z południowych Indii. Kai i Sri przyjechali do Polski w ramach wolontariatu międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC, w celu przybliżenia polskim uczniom kultury swoich krajów. W trakcie zajęć studenci opowiadali uczniom ośrodka o Chinach i Indiach: o ważnych miastach, bohaterach narodowych, skarbach kultury, religiach a także o muzyce, filmie, narodowej kuchni i rozrywkach. Spotkania z uczniami i nauczycielami wzbogacane były licznymi prezentacjami multimedialnymi oraz demonstracjami oryginalnych przedmiotów charakterystycznych dla rejonu świata, z którego do nas przyjechali. Wolontariusze zakwaterowani byli na terenie internatu, co dało im możliwość bliższego zapoznania się z mieszkającymi tam uczniami. Studenci spędzali popołudnia z młodzieżą z internatu na grach , zabawach i wycieczkach. Zorganizowano również ciekawe popołudnie w czasie którego Kai Sing’a, przyrządzał z uczniami popularne azjatyckie danie sushi, konsumowane za pomocą pałeczek. Uczniowie wykazali ogromną życzliwość i otwartość dla naszych gości oraz ogromny entuzjazm i fascynację dla ich tak bardzo odmiennej od europejskiej kultury. Wizyta wolontariuszy w naszym ośrodku była dla naszych uczniów niezwykle interesującym przeżyciem, była też okazją do sprawdzenia swoich umiejętności w porozumiewania się języku obcym. Dyrektor ośrodka Grażyna Wójcik dziękując wolontariuszom za wizytę stwierdziła, że warto podejmować takie inicjatywy, w których uczniowie inspirowani są do bogacenia wiedzy o współczesnym świecie jak i motywowani do nauki i usprawniania umiejętności posługiwania się językiem angielskim. Opiekę nad wolontariuszami sprawowała Anna Madej - nauczyciel języka angielskiego w naszej szkole.