WYCIECZKA DO WARSZAWY 25-26 PAŹDZIERNIKA 2023 ROK

WIZYTA W BELWEDERZE

Nie straszny nam deszcz w zdobywaniu nowych miejsc! Tym razem kierunek Stolica ! Tak właśnie - pojechaliśmy do Warszawy! Przyjęliśmy zaproszenie Pocztowców z Poczta Polska i w towarzystwie Andrzej Bodziony udaliśmy się do Pałacu Prezydenckiego, gdzie powitał nas Zastępca Szefa KPRP - Pan Piotr Ćwik. Wspólnie połączyliśmy się telefonicznie z Panią Prezydentową. Podczas rozmowy Pierwsza Dama w bardzo ciepłych i miłych słowach powitała nas w miejscu, w którym przewinęło się szereg postaci z kart podręczników. Z przyczyn zdrowotnych, nie mogła osobiście nas ugościć, jednak zrobiła wszystko, byśmy na długo zachowali w pamięci te szczególne chwile. Opowiedzieliśmy Pierwszej Damie o naszych planach i marzeniach - także tych dotyczących budowy Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Skawinie. Pani Prezydentowa była żywo zainteresowana realizacją tej inwestycji przez Powiat Krakowski. Na koniec rozmowy najmłodsza uczestniczka wycieczki Natalka przekazała Pani Prezydentowej od nas wszystkich życzenia szybkiego powrotu do zdrowia. W podziękowaniu zostawiliśmy Pani Prezydentowej niezwykły upominek. Przy tej wspaniałej okazji, zwiedziliśmy także Belweder, który na wszystkich zrobił ogromne wrażenie.

GALERIA ZDJĘĆ - WIZYTA W BELWEDERZE

W CENTRUM NAUKI KOPERNIK

Środowe popołudnie po brzegi wypełnione było odkryciami! I to nie byle jakimi! Naukowymi, technologicznymi i epokowymi. Takimi, które zmieniły historię ludzi na Ziemi. Genialne prawa fizyki, cywilizacyjne postępy na przestrzeni tysięcy lat, gra świateł, świat w ruchu to tylko niektóre fantastyczne ekspozycje i stanowiska doświadczalne, które uczestnicy wycieczki do Warszawy, mogli wczoraj zobaczyć w Centrum Nauki Kopernik. Już sam budynek zrobił imponujące wrażenie, ale prawdziwe emocje zaczęły się w środku. Sześć obszernych galerii tematycznych oraz trzy laboratoria to raj dla młodych naukowców i odkrywców. Tu miga, tam się kręci a gdzieś indziej płynie prąd!Wszystkiego można dotknąć i samemu sprawdzić, jak to działa. Polecamy Wam serdecznie to miejsce pełne naukowej magii.

TARAS WIDOKOWY - PAŁAC KULTURY I NAUKI

Warszawa to miasto wieżowców rozświetlonych nocą milionem świateł. Mieni się wielobarwnymi neonami, blaskiem ulicznego ruchu, przydrożnymi latarniami i kolorowymi ekspozycjami galerii i witryn sklepowych! Zastanawialiście się, jak wyglądałby spacer nad tak pięknie wyglądającą Stolicą? Przechadzka w przestworzach z miastem pod stopami …rozmarzyliśmy się, a jak wiadomo marzenia trzeba spełniać a nie czekać na ich spełnienie. Jak postanowiliśmy, tak zrobiliśmy! Zdecydowani w działaniu, postanowiliśmy zrealizować plan! W tym celu udaliśmy się do Pałac Kultury i Nauki Warszawa. Z tarasu widokowego, położonego na wysokości 114m nad ziemią, rozciąga się imponująca warszawska panorama. Mimo deszczowego dnia, zrobiła na nas niezapomniane wrażenie. Jednak to wciąż nie było nasze marzenie! Troszkę modyfikacji, kilka zmian i o to jest! Widok na stolicę nocą! Udało się nam nawet zrobić zdjęcia. Nie martwcie się, nikt nie spadł, nikomu nie stała się krzywda a ta belka była całkiem dobrze przymocowana do ściany. Nikt się nie bał, lęk wysokości był na urlopie, za to uśmiechu i dobrej zabawy było co nie miara. Warszawa kolejny raz pozytywnie nas zaskoczyła ! Dodajemy to miasto do naszej mapy ulubionych miejsc.

W GŁÓWNEJ SIEDZIBIE POCZTY POLSKIEJ

„Wizyty pierwsze rewizytuje się najdalej do ośmiu dni, jeżeli stanie coś na przeszkodzie, co termin ten przesunie, należy się koniecznie usprawiedliwić.” - tak doradza przewodnik po zasadach Savoire - Vivre z 1938 r. 8 dni temu gościliśmy w murach Ośrodka Pocztowców z Poczta Polska podczas obchodów Dnia Łącznościowca .Dotrzymując reguł dobrego wychowania oraz niecierpliwie czekając na to wydarzenie, odwiedziliśmy naszych Przyjaciół w ich gościnnych progach w Warszawie przy ulicy Hiszpańskiej Rodziny 8. W głównej siedzibie Poczty Polskiej, czekało na nas niezwykle miłe powitanie oraz niesamowita podróż przez świat pocztowej  historii, ciekawostek o pracy pocztowców oraz anegdot z życia nie tylko listonoszów. Młodzież miała okazje zasiąść w fotelu prezesa pana Krzysztofa Falkowskiego oraz wiceprezesa pana Andrzej Bodziony, uścisnąć rękę obu szefom i poczuć się tak, jakby właśnie podejmowali strategiczną decyzję dotyczącą funkcjonowania poczty.Ekscytujące przeżycie, chociaż wszyscy zgodnie przyznali, że to bardzo odpowiedzialna i wymagająca praca. Dziękujemy za przemiłe przyjęcie, fantastycznie zorganizowany czas, gościnę oraz przybliżenie nam dziejów Patrona Szkoły. Z chęcią wrócimy tu jeszcze raz.

To były bardzo intensywne dwa dni w Stolicy Zobaczyliśmy miasto tętniące życiem, ogromne wieżowce, okazałe budynki, jaskrawe i kolorowe, najmodniejsze galerie. Warszawa, chociaż deszczowa i mglista, zupełnie nas zachwyciła. Odwiedziliśmy wspaniałe miejsca i poznaliśmy cudownych ludzi. Takie wspomnienia będą w naszych sercach na zawsze.