Równowaga i koordynacja to rozwoju podstawa!!!

11-webOd marca 2017 grupa uczniów naszego Ośrodka uczestniczyła w zajęciach rekreacyjno – sportowych w ramach powiatowych grantów edukacyjnych. Przez kilka miesięcy ćwiczenia odbywały się w Sali Integracji Sensorycznej. Uczniowie pracowali między innymi nad stabilizacją napięcia mięśniowego, poprawą reakcji równoważnych, regulacją pracy układów przedsionkowego i proprioceptywno-dotykowego, sekwencyjnością ruchu i somatognozją.

Podsumowaniem, a przede wszystkim możliwością sprawdzenia tego, co udało się wypracować na tych zajęciach, była wycieczka do Krakowskiego Parku Linowego. Uczniowie pod okiem instruktora i krótkim przeszkoleniu, odpowiedzialnie i odważnie przełamywali barierę lęku wysokości i strachu, a przede wszystkim ćwiczyli równowagę i koordynację ruchów.

DSC 0781-ANIMATION

Jak się okazało, trasa z przeszkodami to „była bułka z masłem” - tak to określił jeden z uczestników wycieczki. Na pewno grupa „Balans” dalej będzie ćwiczyć, aby w przyszłym roku odważyć się przejść po trudniejszej trasie.