Wielki Finał z Elvisem, Choinką i Aniołami

k114 stycznia 2014 r. w Sali Teatralnej Pałacyku "Sokół" w Skawinie odbył się Wielki Finał XIV Kolędowej Szansy na Sukces. W konkursie wzięło udział łącznie 24 wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie. Na skawińskiej scenie zaprezentowali się jednak najlepsi z najlepszych - 17 grudnia 2013 r. odbyły się bowiem eliminacje do "Kolędowej Szansy". W ich wyniku do Wielkiego Finału zakwalifikowało się 16 uczestników. Dzięki życzliwości Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Skawinie już po raz drugi mogli oni zaprezentować się w "Sokole".

"Cieszę się, że nasze kolędowe przedsięwzięcie jest bardzo mocno wspierane przez dwie organizacje:1 Skawińskie Centrum Wolontariatu i Towarzystwo Przyjaciół Skawiny" - podkreśliła dokonując uroczystego otwarcia imprezy Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Pani Grażyna Wójcik. "To dzięki Państwu czujemy się również częścią tego miasta. I z Państwa pomocą coraz odważniej wychodzimy z naszych szkolnych murów, by podzielić się naszą radością i entuzjazmem i jednocześnie pochwalić się osiągnięciami naszych wychowanków. W imieniu własnym oraz nauczycieli koordynujących XIV Kolędową Szansę na Sukces -Pani Agnieszki Zybek i Wioletty Wójcik, dziękuję za Waszą pomocną dłoń."

W tegorocznej edycji konkursu wzięli również udział wolontariusze Fundacji Skawińskie Centrum Wolontariatu: Emilka Kasprowicz, Magda Skarbińska, Jagoda Gruca, Edyta Niziołek, Asia Budek i Wojtek Drąg. 0001Dzięki ich zaangażowaniu wychowankowie SOSW w Skawinie mogli łatwiej i piękniej przeżyć roziskrzoną kolędą wielką muzyczną przygodę. Świadkami tego osobliwego spotkania kolędowego była licznie zgromadzona publiczność: szanowni goście na czele z Wicestarostą Krakowskim - Panią Urszulą Stochel, Burmistrzem Miasta i Gminy Skawina - Panem Adamem Najderem, Członkiem Zarządu Powiatu Krakowskiego - Panem Adamem Wójcikiem oraz Dyrektorem Wydziału Edukacji Powiatu Krakowskiego - Panią Lidią Pycińską, przyjaciele szkoły, członkowie Skawińskiego Stowarzyszenia Klubu Seniora, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 W Skawinie wraz z opiekunami, wolontariusze z Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie, rodzice występujących uczniów oraz nauczyciele i wychowankowie SOSW w Skawinie.

Z tego zaszczytnego grona wybranych zostało 16 gości, którzy wychodząc na scenę losowali bombkę z numerem wyznaczającym kolejność wykonawców. Charyzmatyczny Elvis, w którego wcielił się Sebastian Krasny, przeprowadzał z kolędnikami mini-wywiad starając się wydobyć z ust małych artystów cenne informacje na temat ich zainteresowań, czy też planów na przyszłość.

35

Tej niebywałej autoprezentacji uczestników przyglądała się z uwagą choinka, za którą przebrała się Pani Danusia Lach. Przepięknie prezentując się na scenie nie tylko wprowadziła wszystkich zebranych w świąteczny nastrój, ale z wielką gracją pełniła rolę konferansjerki.

5a21

Dzięki asyście aniołów-wolontariuszy wszyscy kolędnicy z łatwością przełamali tremę i wspaniale zaśpiewali najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Gromkie brawa publiczności były dla nich wielką nagrodą. Ich wzruszający występ przypomniał wszystkim obecnym o niedawno minionym Bożym Narodzeniu i o Maleńkiej Miłości, której siła tkwi właśnie w słabości. Taką refleksję miał chyba każdy, kto w to styczniowe przedpołudnie siedząc w "Sokole" patrzył w oczy niepełnosprawnego dziecka radośnie śpiewającego kolędę. k01Jury konkursowe, w skład którego weszli: Mariusz Tarnopolski - Wiceprezes Fundacji Skawińskie Centrum Wolontariatu, Stanisław Grodecki - Przewodniczący Towarzystwa Przyjaciół Skawiny, Maria Blus - Prezes Skawińskiego Stowarzyszenia Klubu Seniora "Seniorek", Janina Żmuda - reprezentująca Koło Robótek Ręcznych "Razemkowo" oraz Andrzej Bober - reprezentujący Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, miało bardzo trudne zadanie. Po długich obradach wytypowało jednak laureatów i przyznało wyróżnienia:24

1. MIEJSCE - Dominika Abramczyk

2. MIEJSCE - Grzegorz Leśniak

3. MIEJSCE - Monika Nabagło

Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Hrabia i Łukasz Spytkowski.

Zwycięzcy konkursu i wyróżnieni uczniowie otrzymali cenne nagrody ufundowane przez Fundację Skawińskie Centrum Wolontariatu, Towarzystwo Przyjaciół Skawiny, Fundację Dar Serca-Skawina oraz Radę Rodziców działającą przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Skawinie.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy Fundacji Skawińskie Centrum Wolontariatu za pomoc i zaangażowanie w organizację XIV Kolędowej Szansy na Sukces. Szczególne podziękowania kierujemy także na ręce naszych wspaniałych Aniołów-Wolontariuszy, którzy odłożyli na bok swoje plany, zajęcia na studiach, pracę, by zrobić dla wychowanków SOSW w Skawinie coś pięknego - podzielili się swoją radością, talentem i czasem. Dziękujemy!

Napisali o nas - SCW Skawina