Kolejny sukces Mai Łuc i Zespołu „ Szok”

f01-webW dniach 16-18 listopada 2014r. siedmioosobowa grupa uczniów ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Skawinie wraz z opiekunami wzięła udział w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Śpiewaj z nami” w Tarnowie. Głównym celem imprezy była popularyzacja zdolności muzyczno- wokalnych uczestników. Nasi uczniowie prezentowali swoje umiejętności w dwóch kategoriach. Solistka Maja Łuc zaprezentowała się w piosence pt. „ Zamigotał świat” z repertuaru zespołu Varius Manx, pokonała wielu konkurentów i zdobyła nagrodę Grand Prix. Swoim głosem podbiła również serca dziecięcego jury, które przyznało jej dodatkową nagrodę. ff9-webNatomiast Zespół „ Szok” w kategorii taneczno- wokalnej zaprezentował miniaturę taneczną do piosenki pt. „Laleczka z saskiej porcelany”. Chwytająca za serce piosenka, śpiewana przez Maję, dekoracja, odpowiednie stroje, a przede wszystkim tancerze, stworzyli obraz prawdziwej pozytywki. Magdalena Hrabia i Mariusz Sikora, którzy wcielili się w główne role, poprzez taniec przekazali widzom historię samotnej baletnicy, poznającej swojego księcia. Swoje zadanie wykonali perfekcyjnie. Tancerze opanowali układ taneczny do piosenki oraz bezbłędnie zaprezentowali go na ruchomym podeście. Ciężka praca uczniów została doceniona prze jury, które przyznało zespołowi zaszczytne II miejsce.
Nasi uczniowie dwukrotnie prezentowali się na deskach tarnowskiego Teatru im. J. Solskiego. Pierwszy raz podczas Prezentacji Festiwalowych, a następnie podczas Koncertu Finałowego. Uczestnicy otrzymali dyplomy, przepiękne puchary, słodycze oraz nagrodę rzeczową dla zespołu.

ff19-web

Festiwal w Tarnowie to nie tylko występy uczniów, ale również integracja młodzieży z różnych szkół. Okazji ku wspólnej zabawie nie brakowało. Uczestnicy obejrzeli spektakl teatralny w wykonaniu tarnowskich aktorów pt. „Księga lasu”, wzięli udział w warsztatach tanecznych i wokalnych oraz we wspólnej zabawie podczas dyskoteki w Restauracji „Bristol”.

ff5-web
Młodzież trochę zmęczona, ale zadowolona i pełna zapału do pracy wróciła do domu i już szykuje się do nowego przedstawienia, a być może i kolejnych sukcesów.