SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA FESTIWALU W TARNOWIE!

tarnów1W dniach 17-19 listopada 13-osobowa grupa wychowanków naszego Ośrodka wraz z opiekunami uczestniczyła w XVIII Ogólnopolskim Festiwalu Artystycznym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Tarnowie. Do tego ważnego występu uczniowie przygotowywali się już od września. Pod kierunkiem nauczycieli dzielnie ćwiczyli kroki i pracowali nad układem choreograficznym krakowiaka. Ich program artystyczny pt. „Na krakowskim rynku" zaprezentowany na deskach tarnowskiego teatru wzbudził zachwyt publiczności i został wysoko oceniony przez jurorów, którzy przyznali skawińskim „Maserakom" II miejsce.

Podczas festiwalu swoje umiejętności wokalne i zamiłowanie do śpiewu zaprezentowała nasza utalentowana uczennica, Maja Łuc. Jej trud włożony w pracę nad interpretacją wokalną piosenki z repertuaru Anny Jantar pt. "Radość najpiękniejszych lat" opłacił się – Maja znalazła się w zaszczytnym gronie laureatów festiwalu zdobywając nagrodę specjalną – Grand Prix.

Starania uczniów SOSW w Skawinie zostały docenione przez organizatorów festiwalu – laureacitarnów5 otrzymali cenne nagrody, medale i piękne puchary. Ale nie nagrody i odznaczenia są tu najważniejsze! Uczestnictwo w festiwalu wyzwala bowiem u uczniów wiele pozytywnych emocji, daje radość, a osiąganie sukcesu jest walorem terapeutycznym. Radość w oczach tej wspaniałej, naznaczonej przez los publiczności, ich falowanie, pląsy na fotelach a potem, po każdym występie zrywy oklasków dla występujących uczestników wzruszały. Dla tych wspaniałych dzieci rozumienie konkurencyjności pojmowane jest bowiem inaczej - po koleżeńsku, z sympatią i wzajemnym przeżywaniem tych szczególnych, pięknych momentów w ich życiu.

Wyjazdy i prezentacje artystyczne mają dla wychowanków SOSW w Skawinie ogromne znaczenie – pomagają im przełamać barierę psychiczną, uczą właściwych kontaktów interpersonalnych z różnymi ludźmi w nieznanym środowisku i przede wszystkim dają wiarę we własne możliwości – zauważa Dyrektor Ośrodka, Grażyna Wójcik. Tym bardziej doceniamy pomoc ludzi, którzy pomagają nam zrealizować tego typu przedsięwzięcia - podkreślają nauczyciele przygotowujący uczniów do występu: Danuta Lach, Hubert Wasiuk, Wioletta Wójcik i Agnieszka Zybek - W tym miejscu pragniemy złożyć szczególne podziękowania Fundacji SCW za zorganizowanie transportu uczniów na festiwal i pokrycie jego kosztów. Mamy nadzieję, że sukces, jaki dzieci odniosły w Tarnowie, sprawił radość nie tylko uczniom, ale i wszystkim zaangażowanym w ich występ.

RELACJA Z FESTIWALU DOSTĘPNA TUTAJ

GALERIA ZDJĘĆ...