"Darząc uśmiechem, uszczęśliwiasz drugiego"

W dniu 24 maja 2013 roku dwie skawińskie instytucje: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. IMG 9530Poczty Polskiej oraz Centrum Kultury i Sportu zorganizowały XXII Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego. Koordynatorami Przeglądu byli: Agnieszka Janicka - Surowiec, Anna Kukla oraz Wicedyrektor Ośrodka Grzegorz Kubicki. W organizację zaangażowali się wszyscy nauczyciele i wychowawcy oraz znaczna część uczniów. Patronat nad imprezą objęli: Starosta Krakowski Józef Krzyworzeka oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skawina Adam Najder. Patronat medialny objęły: TVP S.A. Oddział Kraków i Gazeta Skawińska Raz w Miesiącu. Na uznanej w środowisku lokalnym imprezie integracyjnej zaproszonych gości, sponsorów, występujące zespoły oraz publiczność powitała Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie Pani Grażyna Wójcik.

Wszyscy młodzi artyści z wielkim przejęciem występowali przed żywo reagującą publicznością zgromadzoną w hali, którą tworzyli zaproszeni goście, sponsorzy, uczniowie szkół i przedszkoli z terenu Miasta i Gminy Skawina oraz sami występujący. Każdy uczestnik Przeglądu dzięki hojności sponsorów, którzy od lat wspierają Ośrodek, został obdarowany nagrodami. Wszystkie występujące zespoły otrzymały za prezentację swoich osiągnięć dyplomy, albumy oraz zestawy sportowe. Uczestnicy i ich opiekunowie otrzymali też słodki poczęstunek. Młodych artystów ośmielali, zachęcając do występów konferansjerzy: Paulina Czopek i Szymon Klimas – uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących  w Skawinie.

IMG 2764Przegląd stał się okazją do uhonorowania wieloletnich przyjaciół szkoły. Kapituła Przyjaciół Młodych Artystów działająca w Ośrodku przyznała doroczny ORDER SERCA SERC. Tym razem otrzymali go: Pani Urszula Stochel – Wicestarosta Powiatu Krakowskiego oraz Fundacja „Dar Serca – Skawina” za wsparcie działań SOSzW w Skawinie oraz jego niepełnosprawnych uczniów.

Wojewódzki Przegląd Zespołów Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego na trwałe wpisał się do kalendarza imprez odbywających się cyklicznie w Skawinie.

GALERIA ZDJĘĆ...