Recital Muzyczny Mai Łuc - "Radość najpiękniejszych lat"

SPN2017Bagatela260-web16 maja 2017 r. w Teatrze Bagatela odbyło się już po raz XXIV Widowisko Artystyczne, podczas którego zaprezentowali się uczniowie z wybranych ośrodków szkolno-wychowawczych, przedszkoli integracyjnych oraz publicznych. Organizatorem tego niezwykłego festiwalu było Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym "Bądźcie z nami".

Naszą placówkę reprezentowała utalentowana wokalnie uczennica kl. III Szkoły Przysposabiającej do Pracy - Maja Łuc. Wykonała ona trzy piosenki z repertuaru Anny Jantar: "Tylko mnie poproś do tańca", "Radość najpiękniejszych lat" i "Baju baj" oraz autorski utwór pt. "Dzięki Wam".

maja bagatela4Występ Mai na deskach Teatru Bagatela stanowił kwintesencję jej dorobku artystycznego. W tym roku Maja kończy edukację w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, do którego uczęszczała przez 13 lat. Swoim recitalem chciała podziękować tym wszystkim, którzy wspierali ją w rozwoju jej talentu, umożliwiali prezentację jej zdolności wokalnych i teatralnych, bądź też uśmiechem czy dobrym słowem zachęcali do dalszej pracy. Szczególnym adresatem podziękowań było Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnych "Bądźcie z nami", pod którego skrzydłami Maja wzrastała uczestnicząc w piknikach integracyjnych w Korzkwi, różnych wyjazdach i wycieczkach, czy też w spotkaniach mikołajkowych w Novotelu. Reportaż filmowy prezentowany w tle podczas występu Mai stanowił nie tylko piękne wspomnienie, ale także był dowodem na to, jak wiele było tych momentów.

maja bagatela 2Występ Mai dostarczył wszystkim wielu emocji. Obecni na widowni bliscy Mai, Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego - Arkadiusz Wrzoszczyk, Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego - Grażyna Wójcik oraz nauczyciele nie kryli wzruszeń. "Dziękujemy Maju za ten piękny występ. W imieniu Starostwa Powiatowego w Krakowie, pragnę Cię zapewnić, że mimo iż Twoja edukacyjna przygoda pomału się kończy, my będziemy Ci towarzyszyć, będziemy Cię wspierać, będziemy w Twoim życiu!" - tymi słowami, po zakończonym recitalu podziękował naszej utalentowanej uczennicy pan Arkadiusz Wrzoszczyk wręczając bukiet kwiatów.

SPN2017Bagatela297-web

"Piękno należy wspierać, bo tworzą je nieliczni - a potrzebuje wielu". Tym pięknym cytatem pragniemy złożyć serdeczne podziękowania na ręce Pani Cecyli Chrząścik - Prezesa SPN "Bądźcie z nami" za zaproszenie na kolejne widowisko artystyczne i podjęcie trudu organizacji tego wspaniałego festiwalu.SPN2017Bagatela291-web

Szczegółowa relacja z widowiska dostępna na stronie interetowej SPN "Bądźcie z nami"

/W artykule zamieszczono, w porozumieniu i za zgodą, między innymi zdjęcia autorstwa pana Piotra Kubica/